Urodziny Józefa Wilkonia

434
91. urodziny Józefa Wilkonia. Na zdjęciu Józef Wilkoń stoi razem z Danielem Putkiewiczem Burmistrzem Piaseczna.
foto: Marcin Borkowski

12 lutego 2021 roku, swoje 91. urodziny obchodzi Józef Wilkoń. Z tej okazji Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Daniel Putkiewicz odwiedził Mistrza w domu w Zalesiu Dolnym, aby złożyć życzenia i wręczyć kwiaty. Uroczystość uświetnił występ przedstawicieli Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej.

– Chciałem podziękować Panu za olbrzymie zasługi dla kultury i sztuki. Sto Lat to za mało, więc życzę stu pięćdziesięciu lat w zdrowiu oraz dalszych sukcesów artystycznych i pomyślności w kolejnych wyzwaniach twórczych – powiedział burmistrz składając urodzinowe życzenia solenizantowi.

Józef Wilkoń jest Honorowym Obywatelem Gminy Piaseczno oraz jednym z najwybitniejszych polskich artystów. Jest autorem ilustracji i opracowań graficznych do ponad stu książek dla dzieci i dorosłych wydanych w Polsce oraz sześćdziesięciu książek opublikowanych za granicą. W jego dorobku znajdują się również rzeźby, plakaty oraz scenografie teatralne. Prace Józefa Wilkonia znajdują się w wielu publicznych i prywatnych kolekcjach na całym świecie m.in. odlewy rzeźb Mistrza znajdują się w różnych miejscach w centrum Piaseczna. Ochroną dorobku Artysty, promocją i upowszechnianiem wiedzy o jego sztuce zajmuje się Fundacja “Arka” im. Józefa Wilkonia.