Skrzyżowanie Julianowskiej i Urbanistów
foto: Łukasz Wyleziński

Do 7 lutego 2021 r. można wziąć udział w konsultacjach społecznych i wypowiedzieć się na temat proponowanych rozwiązań w sprawie likwidacji przejazdów kolejowych.

Konsultacje dotyczą dokumentacji przedprojektowej dla projektu pn. „Dobudowa torów aglomeracyjnych na odcinku Warszawa Al. Jerozolimskie – Piaseczno wraz z połączeniem do Konstancina–Jeziornej”.

Wytypowane do likwidacji przejazdy na terenie gminy Piaseczno:
– Piaseczno, ul. Julianowska
– Piaseczno, ul. Jana Pawła II,
– Stara Iwiczna, ul. Mleczarska,

W miejsce przeznaczonych do likwidacji przejazdów proponowane są inne rozwiązania kolejowo-drogowe:
– ul. Julianowska, Piaseczno – przewiduje się likwidację przejazdu ze względu na rozbudowę linii kolejowej nr 937 oraz istniejące natężenie ruchu drogowego wynoszące ponad 10 000 pojazdów na dobę, projektuje się budowę wiaduktu drogowego wraz z nowym układem drogowym.
– ul. Jana Pawła II, Piaseczno – przewiduje się likwidację przejazdu ze względu na prognozowaną liczbę pociągów. W zależności od procedowanego wariantu projektuje się budowę wiaduktu w miejscu likwidowanego przejazdu wraz z nowym układem drogowym lub budowę placów do zawracania i połączenie z istniejącym układem drogowym. W przypadku rezygnacji z budowy wiaduktu przejazd przez linię kolejową będzie zapewniony wiaduktami drogowymi w ciągu ul. Słonecznej (Droga wojewódzka nr 721 – wiadukt projektowany) oraz ul. Sienkiewicza (Droga gminna nr 281517W – wiadukt istniejący przebudowywany).
– ul. Mleczarska, Stara Iwiczna – ze względu na rozbudowę linii kolejowej nr 937 oraz istniejące natężenie ruchu drogowego wynoszące ponad 10 000 pojazdów na dobę, projektuje się budowę wiaduktu drogowego wraz z nowym układem drogowym,

Zachęcamy do udziału w konsultacjach i wypełnienia krótkiej ankiety. Zebrane opinie będą jedną z wytycznych dla dalszych prac projektowych nad przebudową linii kolejowych.

Konsultacje odbywają się wyłącznie w formie elektronicznej:
Link do ankiety: forms.gle/VUL2f5ZsMGv4G6qf8
Link do mapy z proponowanymi rozwiązaniami: www.google.com/maps