Akcja liczenia wróbli i mazurków w Chojnowskim Parku Krajobrazowym

1251
Akcja liczenia wróbli i mazurków w Chojnowskim Parku Krajobrazowym
Akcja liczenia wróbli i mazurków w Chojnowskim Parku Krajobrazowym

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno oraz Chojnowski Park Krajobrazowy zapraszają klasy I – III do udziału w tegorocznej akcji liczenia wróbli i mazurków.

Aby wziąć udział w akcji należy przeprowadzić lekcję na temat wróbli i mazurków, podczas której uczniowie powinni nabyć umiejętności odróżniania tych dwóch gatunków ptaków. Następnie, w dniach 6-10 marca 2023 roku, należy wybrać się z klasą na spacer i policzyć wszystkie napotkane po drodze wróble i mazurki. Spacer może trwać dowolną ilość czasu (sugerowanym czasem trwania jest godzina lekcyjna). Po spacerze należy przesłać uzupełnioną kartę obserwacji na adres edukacjachpk@parkiotwock.pl.

Klasy, które zaobserwują najwięcej osobników otrzymają drobne upominki ufundowane przez Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych oraz Gminę Piaseczno.

Do akcji zaproszone są szkoły z terenu gmin: Piaseczno, Prażmów, Konstancin-Jeziorna, Góra Kalwaria i Tarczyn, w szczególności szkoły położone w otulinie oraz bliskim sąsiedztwie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego.

Liczymy na Państwa udział!

Materiały przydatne do przeprowadzenia akcji (prezentacja dla uczniów, karta obserwacji oraz przykład jej uzupełnienia) znajdują się na stronie: parkiotwock.pl

Film zachęcający do uczestnictwa w akcji liczenia wróbli i mazurków. Pokazuje codzienne życie i funkcjonowanie tych ptaków. Film jest wyposażony w napisy dla osób niesłyszących.

Powiązane tematycznie:
Wyniki akcji liczenia wróbli i mazurków w roku 2023