Bezpieczeństwo nad wodą

6229

Film jest spotem reklamowym kampanii Gminy Piaseczno “Bezpieczeństwo nad wodą” dotyczącej bezpiecznego zachowania nad wodą. Bohaterami filmu są ratownicy wodni pomagający w wypadku, podczas którego doszło do wywrócenia kajaka na rzece w wyniku nieodpowiedzialnego zachowania pary turystów. Film nie został uzupełniony o napisy dla osób niesłyszących.

W wakacje do najbardziej niebezpiecznych zdarzeń dochodzi nad wodą. Choć w gminie Piaseczno nie ma legalnych kąpielisk, to wielu mieszkańców mimo zakazów i tak korzysta z dostępnych zbiorników wodnych. Dlatego na popularnych Górkach Szymona w Zalesiu Dolnym 18 czerwca przeprowadzone zostały przez gminę Piaseczno ćwiczenia służb, z wykorzystaniem piaseczyńskiego WOPR, aby sprawdzić możliwości operacyjne oraz drogi dojazdowe.

Pamiętajcie, gdy jesteście świadkami sytuacji podobnej jak na filmie, od razu dzwońcie na 112 po służby. Dyspozytor zawiadomi zarówno pogotowie, policję, straż miejską, straż pożarną jak i WOPR. Przede wszystkim jednak uważajcie w te wakacje na siebie.

Gdziekolwiek jesteście, w Polsce czy za granicą, nad morzem, jeziorem czy nad rzeką, przestrzegajcie podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą. Starajcie się nie korzystać z niestrzeżonych kąpielisk, nie wchodźcie do wody pod wpływem alkoholu, nie skaczcie do wody, nie mając pewności jaka jest jej głębokość i jak wygląda dno, nie spuszczajcie z oka małych dzieci. Jeśli jesteście rozgrzani słońcem, powoli schładzajcie ciało i stopniowo zanurzajcie się w wodzie, aby nie doznać szoku i skurczu. Chcemy, żeby z wymarzonych wakacji wróciło nas tyle samo co wyjechało. Bądźcie ostrożni!