Bezpieczne skrzyżowanie ulic Jarząbka i Żytniej. na zdjęciu skrzyżowanie z lotu ptaka, zaparkowane samochody, piesi.
foto Robert Widz

Zmodernizowaliśmy skrzyżowanie ulic Jarząbka i Żytniej. To kolejne działania mające poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, zwłaszcza tzw. niechronionych uczestników ruchu.

Gmina Piaseczno realizuje wiele projektów, których głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach. Aspekty związane z bezpieczeństwem uczestników ruchu uwzględniamy przy projektowaniu nowych dróg czy przebudowie istniejących.

– Cały czas poddajemy analizie kolejne ulice i obszary z terenu gminy. W miarę możliwości opracowujemy nowe projekty organizacji ruchu dla badanych obszarów – mówi wiceburmistrz Robert Widz. – W zależności od charakteru danej ulicy, panującego na niej natężenia ruchu czy problemów zgłaszanych przez mieszkańców, a także uwarunkowań technicznych i wymogów formalnych, proponujemy różne rozwiązania, które mają poprawić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu – pieszych, rowerzystów i kierowców.

Zakończyły się właśnie prace związane z poprawą bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Jarząbka, Czyżyków i Żytniej w Piasecznie. Skrzyżowanie zyskało przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe na wszystkich czterech wlotach. Dodatkowo przejścia zostały doświetlone, by zwiększyć widoczność pieszych po zmroku.

Zaśmiecony teren przy ul. Jarząbka - interweniujemy u właściciela. Na zdjęciu ciag-pieszo rowerowy przy ul. Jarząbka oraz stacja rowerowa.
foto Joanna Ferlian-Tchórzewska

Na odcinku ulicy Jarząbka od Żytniej do Pelikanów powstał ciąg pieszo-rowerowy. Samo skrzyżowanie ulic Jarząbka i Pawiej zostało wyniesione już jakiś czas temu. Teraz istniejące przejście dla pieszych zostało odnowione oraz doświetlone. Planowane jest również wykonanie przejścia dla pieszych na ulicy Pawiej.

Na poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Jarząbka i Żytniej oraz Żytniej i Nadarzyńskiej Gmina Piaseczno otrzymała dofinansowanie w ramach środków przeznaczonych na poprawę bezpieczeństwa pieszych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 

Powiązane tematycznie:

Poprawiamy bezpieczeństwo na drogach