Bezpłatna komunikacja dla obywateli Ukrainy tylko do końca maja 2022

4959
Autobus 709 na ul. Puławskiej w Warszawie, foto: Zarząd Dróg Miejskich Warszawa
Autobus 709 na ul. Puławskiej w Warszawie, foto: Zarząd Dróg Miejskich Warszawa

Od 1 czerwca 2022 roku Warszawski Transport Publiczny będzie płatny dla obywateli Ukrainy – przekazał Zarząd Transportu Miejskiego. Bezpłatny transport dla uchodźców obowiązuje w warszawskiej komunikacji od 15 kwietnia bieżącego roku. Wcześniej – od 26 lutego z darmowych przejazdów mogli korzystać wszyscy obywatele Ukrainy.

Zgodnie z kwietniowym zarządzeniem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego uchodźcy z Ukrainy, którzy przekroczyli granicę z Polską po 24 lutego, mogli podróżować stołeczną komunikacją miejską za darmo.

„Zgodnie z zarządzeniem prezydenta ulga obowiązuje do 31 maja bieżącego roku” – powiedział rzecznik ZTM Tomasz Kunert. Dodał też, że od tego dnia będą oczywiście obowiązywać uchodźców wszystkie inne ulgi w komunikacji miejskiej np. osoby, które ukończyły 70. rok życia oraz uczniowie szkół podstawowych.

Do 31 maja bez opłat mogą poruszać się obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski w związku z wojną rozpoczętą przez Rosję przeciwko Ukrainie 24 lutego lub później, dotarli do Polski legalnie, posiadają dokument poświadczający przybycie do Polski 24 lutego lub później.

Powiązane tematycznie:
Bezpłatne przejazdy dla obywateli Ukrainy