Plakat wydarzenia bezpłatne badanie słuchu w Piasecznie
Bezpłatne badanie słuchu w Piasecznie

Osoby, które dostrzegają jakieś problemy ze słuchem mogą 24 marca 2021 roku w godz. 9.00-14.00 wykonać bezpłatne badanie. Samochód (SŁUCHOBUS) z gabinetem do badań zaparkuje obok budynku Urzędu Miasta i Gminy przy ul. Kościuszki 5 w Piasecznie.

Na badanie nie są prowadzone zapisy, należy przyjść bezpośrednio na miejsce. Wejście do słuchobusa będzie od strony skweru Kisiela. Chcąc wziąć udział w badaniu, nie jest potrzebny żaden dokument. Bezpłatne badanie jest adresowane do osób pełnoletnich, które mają problem z prawidłowym słyszeniem.

Badanie słuchu – audiometria tonalna – jest bezbolesne i nieinwazyjne trwa ok. 10-15 minut. Pacjent zakłada słuchawki i kolejno do każdego z uszu (nie do obu jednocześnie) są wysyłane dźwięki o różnym natężeniu. Zadaniem pacjenta jest naciskanie przycisku w momencie, gdy usłyszy dźwięk. Badanie pozwala na wstępne określenie charakteru i głębokości niedosłuchu. Wynik badania audiometrii tonalnej jest podstawą do ewentualnej dalszej diagnostyki w gabinecie SŁUCHMED.