Biblioteka znów najlepsza na Mazowszu. Na zdjęciu front budynku biblioteki w CEM w Piasecznie.
foto: Marcin Borkowski

Biblioteka Publiczna w Piasecznie ponownie znalazła się na pierwszym miejscu w Rankingu Bibliotek. W 11. edycji konkursu organizowanego przez Instytut Książki i „Rzeczpospolitą” wygrała w województwie mazowieckim.

W dniu 3 grudnia ogłoszono wyniki 11. edycji Rankingu Bibliotek organizowanego przez „Rzeczpospolitą” przy współpracy z Instytutem Książki. Biblioteka Publiczna w Piasecznie, podobnie jak w roku 2020, okazała się najlepszą biblioteką na Mazowszu. W rankingu ogólnopolskim zajęła wysokie 14. miejsce. Utrzymanie najwyższej pozycji w województwie, zwłaszcza w okresie pandemii, potwierdza, że ta instytucja kultury wciąż dynamicznie się rozwija, wprowadza innowacyjne formy pracy z czytelnikiem oraz ciągle doskonali się, aby jak najlepiej promować czytelnictwo.

Biblioteka znów najlepsza na Mazowszu. Na zdjęciu burmistrz Daniel Putkiewicz i dyrektor Łukasz Krzysztof Załęski podczas uroczystej gali.

– To zaszczytne wyróżnienie motywuje nas do dalszej pracy – mówi dyrektor Biblioteki Publicznej w Piasecznie Łukasz Krzysztof Załęski.

Więcej informacji: www.biblioteka-piaseczno.pl