Burza - skwer Kisiela w Piasecznie, foto: Artur Bociarski. Na zdjęciu widać pioruny na niebie, budynek przy Sierakowskiego 11 w Piasecznie oraz plac skweru Kisiela z fontanną.
foto: Artur Bociarski

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie prognozuje burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad. Stopień zagrożenia: 2.

Ważność od godz. 14:00 dnia 19.06.2024 do godz. 24:00 dnia 19.06.2024 r.

—————-

Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Warszawie prognozuje, że w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Ostrzeżenie wydane w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego występowania może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

Ważność: od godz. 13:00 dnia 19.06.2024 do godz. 04:00 dnia 20.06.2024 r.

Obszar: Iłżanka, Wisła od Dęblina do ujścia Narwi, Wisła od ujścia Narwi po Zb. Włocławek, Wisła od Zb. Włocławek do ujścia Zgłowiączki, Radomka, Pilica do Zb. Sulejów, Pilica od Zb. Sulejów, Świder, Jeziorka, Wkra, Bzura, Górna Narew, Leśna, Supraśl, Biebrza, Pisa, Środkowa Narew, Dolna Narew, Bug, Nurzec, Liwiec, Zgłowiączka, Niemen (kujawsko-pomorskie, łódzkie, mazowieckie, podlaskie, śląskie, świętokrzyskie)