Cross Rosłon Kabaty – ku pamięci Sławomira Rosłona

297
Cross Rosłon Kabaty - ku pamięci Sławomira Rosłona

Akademicki Klub Lekkoatletyczny “Ursynów” wraz z Urzędem Dzielnicy Ursynów zapraszają na pierwszą edycję imprezy biegowej, upamiętniającej Sławomira Rosłona, wybitnego trenera i wspaniałego człowieka, dla którego lekkoatletyka, a przede wszystkim szkolenie młodzieży, były ogromną pasją i szczęściem. Zawody ku jego pamięci powstały z inicjatywy wychowanków, trenerów, działaczy i stanowią wyraz podziękowania za wkład i poświęcenie w rozwój kultury fizycznej.

Zawody Cross Rosłon Kabaty, na które serdecznie zapraszamy odbędą się 17 listopada 2018 roku godz. 11.00 w Parku Kultury w Powsinie (udział bezpłatny). 

Sławomir Rosłon (ur. 6 marca 1951 r. w Piasecznie), był Trenerem I Klasy, zajmującym się szkoleniem młodzieży w klubach Skra Warszawa, KS Piaseczno, UNTS Warszawa i AKL Ursynów. Wychował pokolenia lekkoatletów, medalistów ważnych imprez rangi międzynarodowej oraz mistrzostw Polski, czego przykładem są chociażby biegaczki Anna Jakubczak i Renata Paradowska. Jego wspaniała praca na rzecz rozwoju kultury fizycznej poparta została doświadczeniem pracy za granicą oraz wiedzą nabytą podczas licznych szkoleń i kursów. Zostanie zapamiętany przede wszystkim jako wielka osobowość, człowiek ambitny i pracowity, czym przekonywał do siebie młodych adeptów lekkiej atletyki.

Wydarzenie na fb: www.facebook.com/events/287323568777793/
Zgłoszenia do biegów: www.biegi.waw.pl/zapisy/
Regulamin Cross Rosłon Kabaty (.pdf)