Czytnik Kindle w Bibliotece Publicznej

646
Czytnik Kindle w Bibliotece Publicznej
Czytnik Kindle w Bibliotece Publicznej

Do Biblioteki Głównej trafił czytnik Amazon Kindle Paperwhite w ramach współpracy biblioteki, firmy Legimi oraz Fundacji Powszechnego Czytania realizującej projekt „Książka chroni”. Projekt ten ma na celu pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zaangażowało się w niego wiele osób i firm w Polsce i na świecie.

Nie zawiedli też wydawcy z Ukrainy, którzy pospieszyli z przekazaniem książek dla uchodźców w Polsce. Zarówno aktywni, jak i potencjalni czytelnicy biblioteki, którzy przyjechali do naszego kraju po agresji rosyjskiej, dzięki darowiźnie Fundacji będą mogli skorzystać ze zbioru prawie 2000 ebooków i audiobooków w języku ukraińskim dostępnych w abonamencie bibliotecznym Legimi w naszej placówce – kryminałów, romansów, literatury obyczajowej, reportaży, biografii oraz książek dla dzieci i młodzieży. Katalog Legimi to także ponad 177.000 pozycji, przede wszystkim w języku polskim, dostępnych w naszej ofercie.

Jak wypożyczyć czytnik

By wypożyczyć czytnik wraz z kodem dającym dostęp na 30 dni do katalogu Legimi, należy zgłosić się do naszej biblioteki – Oddział dla dorosłych na II piętrze w Bibliotece Głównej, przy ul. Jana Pawła II 55.

O darczyńcach

Fundacja Powszechnego Czytania powstała w 2018 roku i stawia sobie za cel podniesienie poziomu czytelnictwa w Polsce. Legimi to wiodąca na rynku platforma z ebookami, audiobookami i synchrobookami dostępnymi w modelu abonamentowym. Współpracuje z blisko 1000 bibliotek w Polsce i zagranicą.