Doświetlamy kolejne przejścia dla pieszych. Na zdjęciu przejście dla pieszych przy ul. Wojska Polskiego.
W Piasecznie doświetlone zostało przejście przy ul. Wojska Polskiego / foto: Joanna Ferlian-Tchórzewska

W trosce o poprawę bezpieczeństwa pieszych, Gmina Piaseczno realizuje inwestycje związane z montażem specjalnego oświetlenia przejść dla pieszych.

Gmina Piaseczno w tym roku realizuje doświetlenie kolejnych kilkunastu przejść dla pieszych. Specjalne oświetlenie poprawiające widoczność osoby przechodzącej przez zebrę, ale też zbliżającej się do przejścia, przede wszystkim instalowane jest poza obszarem miejskim. W mieście Piasecznie zainstalowaliśmy latarnie oraz tzw. kocie oczy na przejściu dla pieszych w ul. Wojska Polskiego na wysokości Szkoły Podstawowej nr 5. Kolejne doświetlone miejskie przejście ma się pojawić również na ul. Wojska Polskiego przy stacji Kolejki Wąskotorowej. Niestety w tym wypadku formalności związane z koniecznością uzyskania porozumienia z PKP znacząco się przedłużają, wobec czego na realizację instalacji w tej lokalizacji trzeba jeszcze poczekać.

Doświetlamy kolejne przejścia dla pieszych. Na zdjęciu ul. Lipowa w Głoskowie nocą.
W Głoskowie doświetlone zostało przejście dla pieszych obok przystanku przy ul. Lipowej / foto: Joanna Ferlian-Tchórzewska

Udało się za to zrealizować doświetlenie przejść dla pieszych w Józefosławiu przy ul. Cyraneczki, w Julianowie przy ul. Nadzieii, w Henrykowie-Uroczu przy ul. Społecznej, w Złotokłosie dwa przejścia przy ulicy Piaseczyńskiej, kolejne dwa w Szczakach przy ul. Mrokowskiej oraz w Głoskowie przy ul. Lipowej.

W przyszłym roku Gmina Piaseczno zamierza doświetlić 25 kolejnych przejść dla pieszych.