Drugi Orlik

5566

Kolejny zespół boisk „Orlik 2012” powstał przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji

Na uroczystości otwarcia 18 listopada obecni byli m.in. przedstawiciel Ministerstwa Sportu, oraz reprezentanci władz samorządowych. – To pierwszy obiekt sportowy oddany do użytku podczas mojej kadencji. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych lat powstanie w naszej gminie więcej miejsc do aktywnego uprawiania sportu i rekreacji – powiedział burmistrz Zdzisław Lis tuż przed ceremonią przecięcia wstęgi.

Nowy obiekt jako pierwsze przetestowały zawodniczki I ligowego klubu KS Gosirki Piaseczno, rozgrywając pokazowy mecz dla przybyłych gości.

Kompleks sportowy przy ul. Sikorskiego 20 składa się z dwóch ogrodzonych i oświetlonych boisk. Jedno o wymiarach 30×62 m z nawierzchnią ze sztucznej trawy przeznaczone jest do gry w piłkę nożną, drugie wielofunkcyjne, o nawierzchni poliuretanowej – do gry w koszykówkę i siatkówkę. Tuż przy boiskach został ustawiony pawilon, w którym zlokalizowane są toalety, szatnie dla zawodników oraz pomieszczenie dla trenera i podręczny magazynek sportowy.

W ramach prac budowlanych wykonano również odwodnienie całego terenu a za bramkami zamontowano sześciometrowe piłkochwyty. Koszt inwestycji wyniósł 1 mln 414 tys. zł, z czego 748 tys. zł pokryła gmina Piaseczno zaś Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i Ministerstwo Sportu i Turystyki wsparły przedsięwzięcie kwotami po 333 tys. zł. Eksploatatorem i zarządcą obiektu jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.

To drugi obiekt w ramach projektu „Moje Boisko – Orlik 2012” powstały w gminie Piaseczno. W listopadzie 2010 r. uruchomione zostało podobne boisko przy Liceum Ogólnokształcącym na ul. Chyliczkowskiej.