Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy

1915

Dziś Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, który obchodzony jest 8 maja od 1985 roku. Życie bez bibliotekarzy, jest jak stół bez nóg. To oczywiście parafraza naszego wspaniałego poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, który pisał, że Życie bez książek jest jak stół bez nóg.

Nasza Piaseczyńska Biblioteka jest wspaniała i wyjątkowa, tak samo jak wspaniali i wyjątkowi są ludzie, którzy ją tworzą, którzy dbają o to abyśmy znaleźli w niej to co nas interesuje. Dziękujemy pięknie Paniom i Panom z naszych piaseczyńskich bibliotek, za to że dbacie o to, aby przyjaźń naszych mieszkańców do książek nie ustała. Nie tylko podsuwacie nam nowości, czy przypominacie o klasyce, ale organizujcie przeróżne warsztaty i wydarzenia, które przyciągają nas do Biblioteki.

Bardzo cieszymy się, że po okresie kwarantanny Biblioteka wraca do życia i od wczoraj otworzyła dla nas swoje mury (szczegóły w informacji: 7 maja otwarte zostaną placówki biblioteki). Dzięki temu w trakcie trwającej epidemii, chociaż mamy utrudniony kontakt z drugim człowiekiem, będziemy mieli łatwiejszy kontakt z naszymi książkami.

Wszystkim Bibliotekarkom i Bibliotekarzom życzymy wiele radości, realizacji marzeń, satysfakcji z pracy i jak najwięcej zadowolonych Czytelników. Upowszechniając kulturę – zmieniajcie Piaseczno na lepsze!

Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy