Europejski Dzień Bez Samochodu – bezpłatna komunikacja 22 września

570

22 września 2019 r. od godz. 00:00 do godz. 23:59 w związku z przypadającym Europejskim Dniem Bez Samochodu na podstawie Uchwały Rady Miasta st. Warszawy nr XXXIII/828/2016 z dnia 25 sierpnia 2016 r. korzystanie ze wszystkich pojazdów komunikacji miejskiej w ramach Warszawskiego Transportu Publicznego jest bezpłatne.

Dodatkowo korzystanie ze wszystkich parkingów P+R będzie bezpłatne. Informuje się, że spółka Warszawska Kolej Dojazdowa wprowadziła obowiązującą w dniu 22.09 specjalną ofertę w ramach której przejazdy wszystkimi pociągami uruchamianymi na linii WKD są bezpłatne. Ponadto informuje się, że zgodnie z uchwałą Zarządu Spółki Koleje Mazowieckie podróżni uprawnieni są do bezpłatnych przejazdów wszystkimi pociągami Kolei Mazowieckich na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kamienna, Drzewica.

Komunikacja miejska może być doskonałą alternatywą dla podróży autem. Kto nigdy lub dawno nią nie jechał, niech przekona się na własne oczy. Najlepsza okazja już w najbliższą niedzielę 22 września, kiedy będziemy obchodzić Europejski Dzień bez Samochodu. W dobrym tonie będzie zostawienie tego dnia auta w garażu i wybranie się na przejażdżkę transportem publicznym. Dlatego tego dnia można bezpłatnie korzystać ze wszystkich pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego, w obu strefach biletowych.

źródło: ZTM Warszawa