Flamenco “Con Otro Sol” – wystawa fotografii Julii Zabrodzkiej

856

8 lipca 2019 roku zapraszamy na kolejną wystawę organizowaną przez Klub Fotograficzny w Piasecznie, który działa przy Centrum Kultury w Piasecznie. Wernisaż wystawy fotografii Julii Zabrodzkiej odbędzie się o godz. 19.00 w Czarna Caffe przy ul. Kościuszki 9. Wystawę będzie można oglądać do 11 sierpnia.

Flamenco “Con Otro Sol”
Wystawa fotografii Julii Zabrodzkiej

“Con Otro Sol” to cykl występów organizowanych od lat w Sewilli. Co czwartek kolorowe reflektory oświetlają tancerki z Francji, Grecji, Argentyny czy Kanady. Bo flamenco przyciąga do Andaluzji ludzi z całego świata. – Tu bije jego serce – powtarzają młode artystki, które przyjechały, żeby uczyć się od najlepszych. A występ jest ważnym etapem nauki. Po latach zajęć i ćwiczeń trzeba zmierzyć się z tremą i publicznością. Flamenco “Con Otro Sol” to przestrzeń otwarta na tancerki i tancerzy, którzy stawiają na scenie pierwsze kroki, chociaż występują tu także znacznie bardziej doświadczeni artyści. Spektakle organizowane w ramach tego cyklu fotografuję od kwietnia 2017 roku. Od początku zachwyciły mnie światło, przestrzeń i atmosfera. Występy odbywają się w siedzibie stowarzyszenia kulturalnego La Casa Ensamblá. Publiczność może rozsiąść się na starych kanapach, wsłuchać w muzykę na żywo i skupić na tańcu.
Julia Zabrodzka

Julia Zabrodzka – fotografka i autorka tekstów o miejscach i ludziach, z wykształcenia socjolożka. Na stałe związana z miesięcznikiem „Podróże”. Jej zdjęcia i teksty ukazały się w takich tytułach jak: „Pismo”, „Polityka”, „Wysokie Obcasy”, „Esquire”, „Znak” czy „El País”. Finalistka konkursów fotograficznych im. Krzysztofa Millera, Leica Street Photo, Grand Press Photo i Talent Roku organizowanego przez galerię Pix.house. Najbardziej lubi fotografować ludzi. Na zdjęciach występują: Makeda Benitez, Lola Jindra van Heck, Estefania Cortez Navarette, Alma Ryan, Elodie Vélard, Frasco del Chacón, Cristian Gómez

Kurator wystawy: Hubert Gieleciński.

Wydarzenie na fb: www.facebook.com/events/431571974357986/