Gala Sportu 2022

1061
Gala Sportu 2022
foto: Maciej Wesołowski

Sportowcy, trenerzy i sponsorzy zostali nagrodzeni podczas uroczystej XV Gali Sportu w Piasecznie. Podsumowanie Roku Sportowego 2021 odbyło się 18 lutego 2022 r.

Gala Sportu 2022 była przede wszystkim okazją do podsumowania sportowych osiągnięć z roku 2021 i nagrodzenia najlepszych sportowców, zawodników, trenerów, klubów sportowych, działaczy oraz sponsorów. Tegoroczna Gala miała wyjątkową oprawę, ponieważ zbiegła się z obchodami 100-lecia Piaseczyńskiego Sportu.
– Dziękuję za waszą pracę, za pracę waszych trenerów, rodziców, sponsorów, wszystkich tych, którzy wspierają was w osiąganiu celów – zwrócił się do zebranych sportowców burmistrz Daniel Putkiewicz otwierając Galę Sportu 2022. Podkreślił, że ma świadomość, że okres pandemii był dla sportowców wyjątkowo trudny. – Tym bardziej należą wam się wyrazy uznania za wytrwałość, za trenowanie mimo pandemii i osiąganie sukcesów. Za to, że trenując uczycie się konsekwencji i systematyczności. Hartujecie nie tylko ciało, ale i ducha oraz promujecie Piaseczno w Polsce i na świecie – mówił burmistrz. Zapewnił też, że Gmina Piaseczno konsekwentnie będzie wspierać sportowców, zarówno w formie dotacji dla klubów i stowarzyszeń, jak też inwestując w rozwój infrastruktury sportowej.
Podczas Gali Sportu 2022 miała miejsce również premiera książki Agnieszki Cubały “Sportowe Dzieje Piaseczna”, wydanej z okazji obchodzonego w tym roku 100-lecia sportu w Piasecznie.

Podczas uroczystości, która miała miejsce 18 lutego 2022 r. w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym wręczonych zostało 15 medali i aż 133 statuetki.

Wyróżnieni zostali stypendyści Gminy Piaseczno 2021 za sukcesy sportowe na arenie międzynarodowej, ogólnopolskiej i mazowieckiej.

Stypendia indywidualne:

Julia Borowiecka KS Grawitacja P-no Taniec sportowy
Zuzanna Miszczak Akademia PASO Mysiadło taniec
Dominika Żak KS Grawitacja P-no Taniec sportowy
Milena Głowacka KS Grawitacja P-no Taniec sportowy
Tomasz Grzesiak LUKS TRÓJKA Kolarstwo torowe
Anastazja Suda KS Grawitacja P-no Taniec sportowy
Antonina Żurawska UKS PIĄTKA Karate WKF
Dawid Sundrami KS Grawitacja P-no Taniec sportowy
Zuzanna Kusiak Stowarz. Wiśniewski Kick boxing
Piotr Sieliwoniuk KS X-FIGHT P-no Kick boxing
Otylia Chałupka Stowarz. Wiśniewski Kick boxing
Aleksandra Płocińska SRS KONDYCJA P-no lekkoatletyka
Wojciech Bogucki KS Grawitacja P-no Taniec sportowy
Jagoda Francik KS Grawitacja P-no Taniec sportowy
Oliwia Ściągaj KS X-FIGHT P-no Kick boxing
Rafał Marcinek KS X-FIGHT P-no boks
Jan Bocheński KS X-FIGHT P-no Kick boxing
Izabella Dąbrowska KS X-FIGHT P-no Kick boxing
Maria Ambrożkiewicz Warszawski Klub Kolarski Kolarstwo MTB, szosowe
Oliwia Przybylska MKS Piaseczno pływanie
Oliwia Paradowska SRS KONDYCJA P-no lekkoatletyka
Jan Jach – Bartha KS Grawitacja P-no Taniec sportowy
Kamil Sitniuk MKS KORONA Wilanów wrotkarstwo
Gustaw Wielądek KS X-FIGHT P-no Kick boxing
Kamila Klaus Stow. KAMYK Radzymin kolarstwo MTB
Oliwia Samoraj MKS Piaseczno pływanie
Julianna Multan SRS KONDYCJA P-no lekkoatletyka
Bartosz Kucharski SRS KONDYCJA P-no lekkoatletyka
Adrian Pec SRS KONDYCJA P-no lekkoatletyka
Dominik Krzysztoporski KS Grawitacja P-no Taniec sportowy
Bartosz Dobrowolski KS X-FIGHT P-no Kick boxing
Grzegorz Zemła Fundacja TENIS PRO Tenis ziemny
Szymon Łykowski Automobilklub Rzemieślnik karting
Alex Kozłowski UKS LASKI Izabelin pływanie
Mikołaj Krawczyk MKS KORONA Wilanów wrotkarstwo
Michał Matysiak KS Hubertus Zal. Gór. badminton
Jakub Kultys KS Hubertus Zal. Gór. łucznictwo
Jan Sozoniuk UKS BUSHI TEAM Karate kyokushin
Antonina Białek Warszawski Klub Kolarski kolarstwo
Natalia Woińska KS X-FIGHT P-no Kick boxing
Adam Bachman KS X-FIGHT P-no Kick boxing
Antoni Tretter UKS PIĄTKA zapasy
Stanisław Tretter UKS PIĄTKA zapasy
Jan Miazga LUKS TRÓJKA Kolarstwo torowe
Maksymilian Krogulski KS Hubertus Zal. Gór. badminton
Bartosz Rozner LUKS TRÓJKA Kolarstwo torowe
Aleksander Kucharczyk LUKS TRÓJKA Kolarstwo torowe
Konrad Biczyk LUKS TRÓJKA Kolarstwo torowe
Jakub Przedlacki LUKS TRÓJKA Kolarstwo torowe
Karolina Dębecka SRS KONDYCJA P-no lekkoatletyka
Tymoteusz Cichacki SRS KONDYCJA P-no lekkoatletyka
Mika Kalian SRS KONDYCJA P-no lekkoatletyka
Malwina Dziewońska SRS KONDYCJA P-no lekkoatletyka
Amelia Kłoszewska SRS KONDYCJA P-no lekkoatletyka

Stypendia drużynowe:

Maciej Spoczyński MUKS Piaseczno koszykówka
Aleksander Łyczka MUKS Piaseczno koszykówka
Bartosz Krzyżanowski MUKS Piaseczno koszykówka
Jakub Prowiński MUKS Piaseczno koszykówka
Maciej Dyduch MUKS Piaseczno koszykówka
Jan Milewski MUKS Piaseczno koszykówka
Kosma Kłagisz MUKS Piaseczno koszykówka
Mateusz Mann MUKS Piaseczno koszykówka
Julia Hyjek MUKS Piaseczno koszykówka
Patrycja Dybowska MUKS Piaseczno koszykówka
Katarzyna Renau MUKS Piaseczno koszykówka
Kamila Berus MUKS Piaseczno koszykówka
Natalia Iszczuk MUKS Piaseczno koszykówka
Natalia Chrzanowska MUKS Piaseczno koszykówka
Olga Łaś MUKS Piaseczno koszykówka
Rozalia Jaworowska MUKS Piaseczno koszykówka
Kamila Pilarska MUKS Piaseczno koszykówka
Kacper Gołębiewski UMKS Wola Warszawa siatkówka halowa
Natalia Dobrowolska MUKS Piaseczno koszykówka
Zofia Przybysz MUKS Piaseczno koszykówka
Weronika Bożek MUKS Piaseczno koszykówka
Karolina Żyła MUKS Piaseczno koszykówka
Urszula Ciechomska MUKS Piaseczno koszykówka
Barbara Dyduch MUKS Piaseczno koszykówka
Dominika Bartosz MUKS Krótka Mysiadło siatkówka plażowa
Szymon Cieciora SKS Victoria Piaseczno piłka ręczna
Tomasz Zagański SKS Victoria Piaseczno piłka ręczna

Poniżej lista pozostałych wyróżnionych za sportową aktywność w 2021 roku zawodników, trenerów, klubów sportowych, działaczy oraz sponsorów.

Zawodnik – nagroda:
Janusz Lisowski KOS “Komandos” Piaseczno
Sebastian Jędraś KS “X-Fight” Piaseczno Piaseczno
Damian Anders SRS “Kondycja” Piaseczno Piaseczno
Leszek Tretter UKS “Piątka” Piaseczno
Ewa Dukała KS “Hubertus” Zalesie Górne
Tomasz Wójcikowski MUKS Piaseczno
Paweł Kosiarz MUKS Piaseczno
Nikodem Sarosiak MUKS Piaseczno
Stefan Wnorowski SRS “Kondycja” Piaseczno Piaseczno
Arkadiusz Kusiak LUKS “trójka” Piaseczno
Marcel Cholewa UKS “Agama” Piaseczno
Michał Kalmus UKS “Bushi Team” Piaseczno
Jan Kurowski Polski Związek Judo
Daria Niciporuk KS “X-Fight” Piaseczno Piaseczno
Olga Tymińska PASO Akademia Tańca
Manuela Ostachowska KS “Grawitacja” Piaseczno
Katarzyna Praszczałek RK “Aluminium”Bielsko Biała

Zawodnik – wyróżnienie:
Maciej Skonieczek LKS “Jedność” Żabieniec
Julian Przepióra UKS Judo “Ikizama” Piaseczno
Ignacy Jakubowski KS “Grawitacja” Piaseczno
Krystian Kalmus UKS “Bushi Team” Piaseczno
Sergiusz Kondraciuk KOS “Komandos” Piaseczno
Ksawery Kucicki KS “Hubertus” Zalesie Górne
Zofia Moczulska KS “Hubertus” Zalesie Górne
Barbara Styczek KS “X-Fight” Piaseczno Piaseczno
Michał Słupek LKS “Sparta” Jazgarzew
Piotr Hajewski KS “Hubertus” Zalesie Górne
Hubert Dąbkowski MUKS Piaseczno
Przemysław Lemanek IV LO w Piasecznie
Adam Chryścina UKS Judo “Ikizama” Piaseczno

Drużyna – nagroda:
UKS “Return” Piaseczno UKS “Return” Piaseczno
Borys Massalski
Bartłomiej Szołkowski
Jan Należyty
Robert Najwer
Maciej Chojnicki

Drużyna – wyróżnienie:
Akademia Siatkówki T. Wójtowicza Akademia Siatkówki T. Wójtowicza
Michał Kasiński
Sebastian Dębski
Sebastian Rutkowski
Mateusz Nowak

Nadzieja sportowa – nagroda:
Kacper Zięba KS “X-Fight” Piaseczno Piaseczno
Oliwia Wiencek UKS “Return” Piaseczno
Natalia Wilczak MUKS Piaseczno
Julia Węgrzyn KS “X-Fight” Piaseczno Piaseczno
Franciszek Bartoszewicz SRS “Kondycja” Piaseczno
Wiktoria Modzelewska UKS “Bushi Team” Piaseczno
Michał Jastrzębski UKS “Piątka” Piaseczno
Kacper Żondełek KOS “Komandos” Piaseczno
Zofia Wieczorek KS “Grawitacja” Piaseczno
Zofia Walińska KS “Grawitacja” Piaseczno
Matylda Wnorowska SRS “Kondycja” Piaseczno

Nadzieja sportowa – wyróżnienie:
Aleksandra Tokaj KS “Gosirki” Piaseczno
Anna Nurkiewicz LKS “Jedność” Żabieniec
Filip Kowalski MKS Piaseczno
Łukasz Szymanowicz LKS “Sparta” Jazgarzew
Kacper Staczyński LKS “Perła” Złotokłos
Eryk Laskowski KOS “Komandos” Piaseczno
Zuzanna Szumańska PASO Akademia Tańca
Maksym Kłoszewski UKS Judo “Ikizama” Piaseczno
Ryszard Krawiec LUKS “Trójka” Piaseczno
Zofia Przybylska KS “X-Fight” Piaseczno
Szymon Sozoniuk UKS “Bushi Team” Piaseczno
Iman Dadaev UKS “Piątka” Piaseczno
Hanna Leśniewicz, Natalia Lewandowska, Izabela Vilhoorn, Magdalena Białek Akademia Siatkówki Tomasza Wójtowicza

Trener – nagroda:
Marcin Pałuba KS “X-Fight” Piaseczno
Szymon Polaszek UKS “Return” Piaseczno
Zbigniew Matraszek KS “Victoria” Piaseczno
Renata Paradowska SRS “Kondycja” Piaseczno
Paweł Tomaszewski LUKS “Trójka” Piaseczno
Krzysztof Markowski UKS “Bushi Team” Piaseczno
Agata Kozioł PASO Akademia Tańca
Cezary Dąbrowski MUKS Piaseczno
Paweł Soliński KS “Hubertus” Zalesie Górne
Katarzyna Garbacka KS “Hubertus” Zalesie Górne
Dariusz Kluszczyński KOS “Komandos” Piaseczno
Michalina Tokarska MUKS “Krótka” Mysiadło
Ewelina Zaradkiewicz KS “Grawitacja” Piaseczno
Magdalena Dudek KS “Gosirki” Piaseczno
Mariusz Arak LKS “Jedność” Żabieniec
Mariusz Niziołek KS “X-Fight” Piaseczno Piaseczno
Arkadiusz Głowacki Akademia Siatkówki T. Wójtowicza
Małgorzata Kusztelak KW “Agama”
Dominika Leśniewicz Akademia Siatkówki T. Wójtowicza
Dariusz Rokicki UKS “Piątka” Piaseczno
Paweł Wysocki LKS “Sparta” Jazgarzew
Marcin Dymek LKS “Perła” Złotokłos
Emil Wrażeń MKS Piaseczno
Małgorzata Michalska MKS Piaseczno

Działacz – wyróżnienie:
Kaja Ożgo KS “Gosirki” Piaseczno
Marek Herbst Szkolny Związek Sportowy
Sławomir Grabowski MKS Piaseczno
Urszula Strzeżek KS “Grawitacja” Piaseczno
Anna Ślażyńska SRS “Kondycja” Piaseczno
Wiesław Paradowski SRS “Kondycja” Piaseczno
Elżbieta Lenard KS “Victoria” Piaseczno
Sławomir Miazga LUKS “Trójka” Piaseczno
Beata Tomaszewska LUKS “Trójka” Piaseczno
Katarzyna Malinowska KOS “Komandos” Piaseczno
Zbigniew Osiński LKS “Perła” Złotokłos
Paweł Karbowski UKS “Piątka” Piaseczno
Łukasz Sibiński Skating Academy
Natalia Telacka KS “Lutz” Piaseczno
Joanna Susabowska MKS Piaseczno
Paweł Sawa LKS “Jedność” Żabieniec

Sponsor – wyróżnienie:
Henryk Uluszczak KS “Gosirki” Piaseczno
GRUPA CICHY ZASADA LKS “Jedność” Żabieniec
TECHNOSYSTEM LKS “Jedność” Żabieniec
Sylwester Cacek – SFINKS POLSKA S.A. MKS Piaseczno
Wojciech Szafirowski – TEDEX OIL MKS Piasezcno
Janusz Leśniewicz – STOLBAU EKO Akademia Siatkówki T. Wójtowicza
Marcin Bartosiewicz – SIGNUS S.A. Akademia Siatkówki T. Wójtowicza
Jarosław Jaczewski – EBEJOT DEVELOPMENT MUKS Piaseczno
Tadeusz Kornacki LUKS “Trójka” Piaseczno
Andrzej Szkudlarek LUKS “Trójka” Piaseczno
DR. IRENA ERIS SRS “Kondycja” Piaseczno
PDVS Architekci KS “X-Fight” Piaseczno
Aleksandra Zabłocka – SPORT MASTERS KS “X-Fight” Piaseczno
Magdalena Bryzek – X-ART. LKS “Perła” Złotokłos
Piotr Sprzęczka – LOGWIN POLAND sp. Z o.o. UKS “Return” Piaseczno
DreamITeam LKS “Sparta” Jazgarzew
Alpha Spirit Polska SSR “Kaber” Piaseczno
Krystyna Kosakowska – Szkółka Roślin Ozdobnych Żabieniec SRS “Kondycja” Piaseczno
Michał Winiarski – Cukiernia OLSZA SRS “Kondycja” Piaseczno
Purella Superfoods SRS “Kondycja” Piaseczno
Tomasz Hołówka – Decathlon Piaseczno KS “Grawitacja” Piaseczno
Paweł Wojciechowski – Prezes PWiK MKS Piaseczno
Dariusz Zaręba – DAZAR UKS “Return” Piaseczno

Szkoła – Wyróżnienie:
Szkoła Podstawowa w Józefosławiu
1 – sztafeta SP Józefosław Hubert Dąbkowski (medal)
Jakub Wrona (medal)
Jan Molenda (medal)
Jakub Janiszewski (medal)
Nikodem Dąbrowski (medal)
Jakub Krzemiński (medal)
Jakub Godos (medal)
2 – drużyna SP Józefosław
Tobiasz Radomski (medal)
Jan Przerwa (medal)
Tymoteusz Kuźmiak (medal)
Anna Koczyńska (medal)

Klub Sportowy: 
LUKS “Trójka” Piaseczno 1 miejsce
KS “X-Fight” Piaseczno 2 miejsce
KS “Hubertus” Zalesie Górne 3 miejsce