Gala Sportu 2023 – podsumowanie

464
Gala Sportu 2023 - podsumowanie

Tegoroczna Gala Sportu była okazją zarówno do podsumowania Roku Sportu w gminie Piaseczno, jak i do rozpoczęcia obchodów 25-lecia istnienia Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie.

Już po raz szesnasty w Piasecznie została zorganizowana Gala Sportu – wydarzenie, które jest okazją do podsumowania działań i osiągnięć w zakresie sportu w poprzedzającym uroczystość roku. Podczas spotkania wręczane są podziękowania i nagrody dla wyróżniających się zawodników, trenerów, działaczy sportowych oraz sponsorów wspierających działalność lokalnych klubów sportowych. Podczas Gali Sportu wręczane są również stypendia sportowe dla wyróżniających się zawodników.

Zorganizowana 3 marca 2023 roku w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym w Piasecznie Gala Sportu 2023 połączyła też dwa jubileusze: 100-lecie piaseczyńskiego sportu, które świętowaliśmy w 2022 roku oraz obchodzone w roku bieżącym 25-lecie istnienia GOSiR w Piasecznie.

Podczas uroczystości tradycyjnie zostały przyznane wyróżnienia w kategoriach: „zawodnik”, „nadzieja sportowa”, „drużyna”, „szkoła”, „klub sportowy”, „trener”, „działacz” i „sponsor”. Łącznie nagrody otrzymało 107 osób. Wręczone zostały również nagrody dla najwybitniejszych sportowców, czyli stypendia sportowe Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno na rok 2023. Otrzymało je 62 zawodników.

W ramach podsumowania jubileuszu 100 lat sportu w Piasecznie nagrody specjalne otrzymały też legendy piaseczyńskiego sportu – osoby, które przez kilkadziesiąt lat swojej pracy zasłużyły się dla rozwoju sportu w naszej gminie. W gronie 24 uhonorowanych osób znaleźli się zarówno zawodnicy – mistrzowie Polski i świata, jak i wieloletni trenerzy oraz działacze sportowi.

Gala Sportu 2023 - podsumowanie