Gra terenowa o ochronie danych osobowych

1542
Gra terenowa o ochronie danych osobowych - foto: Marcin Borkowski
Gra terenowa o ochronie danych osobowych - foto: Marcin Borkowski

Szkoła Podstawowa nr 1 zorganizowała grę terenową o ochronie danych osobowych (Twoje dane – Twoja sprawa, czyli GIODO dzieciom), w której wzięli udział nauczyciele oraz uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy.

Celem gry było zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej ochrony danych osobowych z uwzględnieniem bezpieczeństwa w sieci, posługiwanie się planem miasta, bezpieczne poruszanie się po Piasecznie oraz zdobywanie wiedzy dotyczącej działania instytucji publicznych. W ramach zabawy, uczestnicy musieli odwiedzić 11 punktów kontrolnych m.in.: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno a w nim Wydział Spraw Obywatelskich, Urząd Stanu Cywilnego, Referat Obsługi Karty Mieszkańca oraz Straż Miejską.

Wydarzenie oficjalnie rozpoczęła Hanna Kułakowska-Michalak – II Zastępca Burmistrza, która w towarzystwie Arkadiusza Czapskiego – Sekretarza, życzyła wszystkim udanej zabawy i zaprosiła uczestników gry do zapoznania się z funkcjonowaniem wyżej wymienionych wydziałów piaseczyńskiego urzędu.

W tegorocznej edycji gry, brało udział 7 szkół:
– Szkoła Podstawowa nr 1 im. 4 PDP im. J. Kilińskiego /organizator/ (1 zespół młodszy i 1 zespół starszy),
– Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ewy Krauze (2 zespoły młodsze),
– Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Chylicach (2 zespoły młodsze i 1 zespół starszy),
– Szkoła Podstawowa w Głoskowie (1 zespół młodszy i 1 zespół starszy),
– Szkoła Podstawowa w Józefosławiu (2 zespoły młodsze i 1 zespół starszy),
– Szkoła Podstawowa w Jazgarzewie (1 zespół młodszy),
– Szkoła Podstawowa nr 5 im. K. K. Baczyńskiego (1 zespół starszy).

Zespół młodszy to uczniowie z klas 4-6, natomiast zespół starszy to uczniowie z klas 7 SP i II oraz III klas gimnazjalnych. Każdy zespół składał się z 5 uczniów i jednego opiekuna.

Wyniki zostaną ogłoszone w czerwcu. Do końca maja, organizatorzy czekają na prace plastyczne, których tematyka również dotyczy ochrony danych osobowych. Po ocenie prac, zwycięzcy obu konkursów (gry terenowej i konkursu plastycznego) zostaną nagrodzeni.