Kalendarium wydarzeń wakacyjnych w Muzeum Piaseczna 2025

114
Wykaz wydarzeń wakacyjnych w Muzeum Piaseczna
Muzeum Piaseczna - kalendarium na lipiec i sierpień 2025

Muzeum Piaseczna przygotowało ciekawą ofertę wydarzeń podczas wakacji. Zapraszamy do skorzystania zarówno mieszkańców jak i turystów. Szczegółowe informacje dostępne u organizatora www.muzeumpiaseczna.pl

Muzeum udostępnia też do zwiedzenia DOM „ZOŚKI” I DWOREK „PONIATÓWKA”. Dom „Zośki” przy ul. Królowej Jadwigi 11 w Zalesiu Dolnym można obejrzeć bezpłatnie w soboty w godz. 12:00 – 17:00. Dostępna jest w placówce wystawa czasowa dotycząca rodziny Zawadzkich i modernizacji drewnianej willi.

Dworek „Poniatówka” przy ul. Chyliczkowskiej 20G w Parku im. Książąt Mazowieckich w Piasecznie zwiedzać można bezpłatnie w niedziele w godz. 11:00 – 17:30. Dodatkową atrakcją jest wystawa poplenerowa „Ach, cóż to był za szyk!”.

KALENDARIUM LIPIEC-SIERPIEŃ

Plik do pobrania: kalendarium lipiec-sierpień 2025 (69 KB)

  • 16 czerwca–17 lipca 2025, pl. Piłsudskiego 10, przed budynkiem Muzeum, wstęp wolny
    „Mazowsze dla Korony” – plenerowa wystawa planszowa, przygotowana przez Muzeum Mazowieckie w Płocku z okazji 500. rocznicy włączenia Mazowsza do Królestwa Polskiego.
  • 6 lipca (niedziela), godz. 12:00, dworek Poniatówka w parku miejskim, wstęp wolny Obowiązują zapisy: rezerwacja@muzeumpiaseczna.pl
    „Wyprawa do krainy mazowieckich legend” oraz „Kryminalna gra historyczna” – warsztaty dla dzieci oraz gra historyczna dla dorosłych
  • 20 lipca (niedziela), godz. 16:00, Dom „Zośki”, ul. Królowej Jadwigi 11, Zalesie Dolne, wstęp wolny
    „Na zabawę, na wycieczkę, do letniska – jak kiedyś odpoczywano”
    Wykład z cyklu Tradycje i obrzędy doroczne w królewskim mieście Piasecznie i na Mazowszu
  • 22 lipca (wtorek), 29 lipca (wtorek), dworek Poniatówka w parku miejskim, godz. 12:00–15:00, Wstęp wolny
    Plener w Poniatówce – plener plastyczny dla dorosłych, młodzieży i dzieci
  • 31 lipca (czwartek), godz. 21:00, Dom „Zośki”, ul. Królowej Jadwigi 11, Zalesie Dolne, wstęp wolny
    Kino plenerowe – pokaz filmu „Miasto 44”
  • 2 sierpnia i 30 sierpnia (sobota), godz. 11:00–15:00, pl. Piłsudskiego 10, przed budynkiem Muzeum
    Lato w muzeum – animacje dla dzieci przed budynkiem starej plebanii
  • 5 sierpnia (wtorek), godz. 11:00 i 15:00, dworek Poniatówka w parku miejskim
    „Kłopoty starosty” – spacer z przewodnikiem z elementami gry dla rodzin z dziećmi. Fabułą jest funkcjonowanie królewskiego pałacu i folwarku w XVIII-wiecznym Piasecznie.
    6 zł od uczestnika, płatne przed zajęciami w budynku Muzeum przy pl. Piłsudskiego 10 Obowiązują zapisy (maksymalnie 20 osób): rezerwacja@muzeumpiaseczna.pl
  • 24 sierpnia (niedziela), godz. 17:00, Dom „Zośki” ”, ul. Królowej Jadwigi 11, Zalesie Dolne, wstęp wolny
    Spektakl słowno-muzyczny „Bo serce jest siedliskiem ognia” w wykonaniu Aleksandry Prykowskiej-Wyrzykowskiej i Małgorzaty Bańki. Spotkanie z pieśnią powstańczą.
  • 31 sierpnia (niedziela), godz. 16:00, Muzeum Piaseczna, pl. Piłsudskiego 10, 05-500 Piaseczno, wstęp wolny
    „Plon, niesiemy plon – zwyczaje żniwne i dożynkowe”
    Wykład z cyklu Tradycje i obrzędy doroczne w królewskim mieście Piasecznie i na Mazowszu.

Opublikowano 30.06.2025