Klub X Fight Piaseczno na Mistrzostwach Polski w Bałtowie

188
Foto Marcin Przybylski

W dniach 31 maja – 2 czerwca 2024 r. do Bałtowa zjechali się najmłodsi kickboxerzy, aby rywalizować o tytuł Mistrza Polski w formułach pointfighting i light contact. Wśród reprezentacji 73 klubów nie zabrakło reprezentantów klubu X Fight Piaseczno.

Pierwszego dnia sportowcy mierzyli swoje siły w formule pointfighting. W najmłodszej kategorii wiekowej najlepiej spisał się Oliwier Lach, który nie dał szans swoim przeciwnikom i wywalczył tytuł Mistrza Polski w kategorii wagowej -36 kg.

W kategorii wiekowej „Dzieci” brązowe medale zdobyli: Jagoda Dziura, Piotr Babkiewicz i Liliana Nieściur. Wśród „Kadetów młodszych” dominowały dziewczyny. Mistrzyniami Polski zostały: Zuzanna Węgrzyn, Zosia Przybylska i Julia Węgrzyn, a srebrny medal otrzymała Karolina Chuda. Brąz wywalczyła Gabriela Urbańska. Wśród „Kadetów starszych” najjaśniejszym punktem drużyny z Piaseczna była Julia Marczyńska, która bez większych problemów uporała się ze swoimi przeciwniczkami i zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w kategorii wagowej -42 kg. Brązowe medale zdobyli: Emilia Nieściur, Kamil Kraczkowski i Mikołaj Kurowski. W formule pointfighting w grupie wiekowej „Kadetów” klub X Fight uplasował się na 3 miejscu w klasyfikacji klubowej.

W drugim dniu zawodów rywalizacja przebiegała według reguł light contact. Również tego dnia dziewczyny dały popis swoich umiejętności. Zuza Węgrzyn po raz kolejny stanęła na najwyższym stopniu podium, a Julia Węgrzyn i Julia Marczyńska zostały Vice Mistrzyniami Polski.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom!