Koncepcja dla głównej arterii w kierunku Zalesia Dolnego

4225
Ilustracja Koncepcja dla głównej arterii w kierunku Zalesia Dolnego

W styczniu 2021 roku droga wojewódzka 722 na odcinku od ul. Gerbera do nowego ronda w Gołkowie przeszła w zarząd powiatu piaseczyńskiego.

To otworzyło możliwość decydowania lokalnego samorządu o jej modernizacji – na co od lat czekają mieszkańcy. Powiat podzielił się zadaniem z Gminą Piaseczno, która wzięła na siebie projektowanie odcinka od ul. Kościuszki do zmodernizowanego niedawno skrzyżowania z al. 3 Maja i al. Kasztanów.

– Cieszę się, że mamy już przygotowaną koncepcję. Super, że projektantowi udało się na tym odcinku przeprowadzić drogę rowerową i to bez budowy dodatkowych wiaduktów nad torami PKP, co wymagałoby pewnie milionowych nakładów i uzgodnień trwających w nieskończoność – nie kryje zadowolenia Burmistrz Daniel Putkiewicz. – Przypuszczam, że ulica Sienkiewicza stanie się jedną z bardziej popularnych tras rowerowych. Jeżeli uda się przy tej okazji uporządkować wyjście z peronu po zachodniej stronie torów to będzie już pełny sukces i zakończenie problemu, który odziedziczyliśmy w spadku po niedawnym remoncie torów PKP.

– Mam kilka uwag dotyczących drzew oraz zieleni w rejonie skrzyżowania z ulicą Kościuszki, ale to będziemy omawiać równolegle do wniosków spływających od innych interesariuszy. Dużą zmianą jest propozycja zamknięcia ul. Kniaziewicza od Sienkiewicza dla ruchu samochodowego. Z jednej strony mieszkańcy ulicy nie będą mieli w ten sposób ruchu tranzytowego, bo ulica nie będzie skrótem, z drugiej strony jest to jednak utrudnienie i o tym będziemy jeszcze rozmawiać – dodaje burmistrz.

W Biuletynie Informacji Publicznej opublikowane zostały wstępne koncepcje dla tej inwestycji: bip.piaseczno.eu. Jest to materiał roboczy, do którego składać można uwagi, które rozstrzygane będą już na etapie projektowania. Uwagi i opinie przesyłać można na adres mailowy: konsultacje@piaseczno.eu

Film stanowi zapis spotkania on-line burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno z mieszkańcami, które odbyło się na Facebooku. Burmistrz odpowiada na pytania mieszkańców i przedstawia plany na przyszłość. Film nie został uzupełniony o napisy dla osób niesłyszących.


Wyświetl większą mapę na openstreetmap.org

Powiązane tematycznie: Live FB dotyczący konsultacji koncepcji modernizacji arterii w kierunku Zalesia Dolnego.