Koniec I semestru Piaseczyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego

1158
Koniec I semestru Piaseczyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego
foto Sylwia Chojnacka-Tuzimek

Młodzi studenci Piaseczyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego świętowali zakończenie pierwszego semestru.

W pierwszym semestrze Piaseczyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego odbyło się siedem spotkań. Wzięło w nich udział 28 dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Podczas spotkań młodzi studenci mogli poszerzyć swoją wiedzę w wielu dziedzinach. W ostatnich miesiącach m.in. obejrzeli pokaz „Wyprawa na Ziemię” w planetarium i wybrali się na „Wirtualny spacer po Międzynarodowej Stacji Kosmicznej” z wykorzystaniem gogli VR. Brali też udział w warsztatach opowiadania historii, poznali historię weterynarii oraz dowiedzieli się, jak wygląda pierwsza pomoc przedweterynaryjna. Uczestnicy spotkań mogli również wysłuchać dwóch wykładów: „Wyspa Wolin. Perła zachodniego Pomorza” oraz „Bieszczady. Kraina bezkresnych połonin”.

– Studenci z ciekawością i zaangażowaniem uczestniczyli w wydarzeniach. Kilkoro z nich nie opuściło nawet jednego spotkania! Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i z niecierpliwością czekamy na kolejny semestr – mówi Sylwia Chojnacka-Tuzimek, zastępca dyrektora Biblioteki Publicznej w Piasecznie.

Uroczyste zakończenie pierwszego semestru Piaseczyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego odbyło się w sobotę 19 lutego 2022 roku. Studenci otrzymali dyplomy, spotkali się z żywymi sowami, a na koniec wzięli udział w zabawie karnawałowej.