Kolejne zakażenia w Domu Pomocy Społecznej w Zalesiu Górnym

18500

Sytuacja w Domu Pomocy Społecznej  jest stabilna choć potwierdziły się przypadki zarażenia koronawirusem wśród pensjonariuszy oraz personelu

Osoby chore zostały odizolowane i poddane leczeniu. Pozostali pensjonariusze i osoby z personelu poddani zostali kwarantannie i obserwacji.

Niestety w gminie przybywa osób które zachorowały na Covid-19  w tym w Zalesiu Górnym. – Odmrażanie życia społecznego i gospodarczego nie oznacza, że okres epidemii mamy już za sobą, wręcz przeciwnie, statystyki ostatnich dni pokazują, że w chwili obecnej w Polsce odnotowuje się najwięcej nowych przypadków w Europie – przestrzega Burmistrz Daniel Putkiewicz.

Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do zaleceń i przepisów, przede wszystkich nie zapominajmy o stosowaniu dystansu społecznego oraz zasłanianiu twarzy w pomieszczeniach, w miejscach publicznych, czyli sklepach, urzędach, przychodniach – dodaje Zastępca Burmistrza Hanna Kułakowska-Michalak.

Dekalog bezpiecznego zachowania podczas epidemii koronawirusa.
Co zrobić gdy podejrzewasz u siebie koronowirusa lub miałeś kontakt z osobą chorą.


Informacja z 3 czerwca 2020 r.

3 czerwca 2020 roku otrzymaliśmy informację o objęciu kwarantanną pracowników oraz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Zalesiu Górnym.

W domu przebywa 41. pensjonariuszy oraz 7 osób personelu. W ośrodku na ten moment nie ma osób chorych, jednak z uwagi na kontakt z osobą chorą, wszystkie osoby przebywające w tym miejscu zostały poddane kwarantannie. Sanepid będzie monitorował sytuację na bieżąco. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Referat Zarządzania Kryzysowego UMiG Piaseczno, są w stałym kontakcie z Dyrektorem DPS. W miarę możliwości Gmina Piaseczno udzieli wsparcia w zakresie środków ochrony osobistej dla pracowników oraz żywności.

Mamy nadzieję, że podopieczni i pracownicy pozostaną pomimo kwarantanny w zdrowiu.