594. URODZINY PIASECZNA
594. URODZINY PIASECZNA

W tym roku obchodzimy 170. rocznicę urodzin jednej z najbardziej znanych postaci w historii Piaseczna – Cecylii Plater-Zyberkówny. Z tej okazji w dniu 594. rocznicy nadania Piasecznu praw miejskich zapraszamy mieszkańców na niezwykłe widowisko multimedialne w parku miejskim.

Tegoroczne urodziny miasta zostaną połączone z rocznicą urodzin Cecylii Plater-Zyberkówny. 5 listopada 2023 roku o godzinie 19.00 w parku miejskim cofniemy się w czasie o ponad sto lat, do czasów, kiedy hrabianka Cecylia założyła w Piasecznie szkołę dla dziewcząt, znaną potem w całym kraju. Wideomapping 3D „Szkoła dla dziewcząt”, przygotowany przez Centrum Kultury w Piasecznie w ramach świętowanego Roku Pamięci Cecylii Plater-Zyberkówny, zostanie wyświetlony na fasadzie zabytkowego budynku, w którym działała szkoła założona przez hrabiankę. Pokaz bezpłatny, zapraszamy!

Urodziny Piaseczna
„Szkoła dla dziewcząt” – mapping 3D
5 listopada (niedziela), godz. 19.00, 19.30, 20.00
park miejski w Piasecznie
wstęp wolny


Filmowe zaproszenie na widowisko video mapping 3D w Parku Miejskim w Piasecznie, który odbędzie się 5 listopada. Film nie posiada kwestii dialogowych.