Mazovia MTB Marathon Piaseczno 2023
Mazovia MTB Marathon, foto zamanagroup.pl

Kolarski mistrz Polski Cezary Zamana oraz władze miasta Piaseczna zapraszają mieszkańców w każdym wieku do startu w rowerowych zawodach z cyklu Mazovia MTB Marathon. Sportowych emocji będzie można zakosztować już 8 października 2023 r.

Październikowe zawody to znakomita okazja dla całych rodzin, by spędzić niedzielę w aktywny, pełen emocji sposób. Triumfator Tour de Pologne, kolarski mistrz Polski i jeden z najwybitniejszych polskich szosowców organizuje maraton MTB. Rywalizacja odbędzie się w cyklu Mazovia MTB Marathon, prowadzonym już od 19 lat i cieszącym się dużą popularnością ze względu na przyjacielską atmosferę oraz ciekawie przygotowane trasy.

Nie inaczej będzie w niedzielę 8 października: wszyscy mieszkańcy Piaseczna zostaną ciepło powitani w biurze zawodów i miasteczku rowerowym, zlokalizowanym na ulicy Zamkowej. Czekać będzie na nich nie tylko inspirująca atmosfera, ale także trzy zróżnicowane trasy do wyboru.

Plakat Mazovia MTB Marathon Piaseczno 2023
Mazovia MTB Marathon Piaseczno 2023

„Zaplanowałem trzy różne trasy po to, aby każdy mógł zakosztować przyjemności z jazdy po tym przepięknym terenie. Na dystansie Hobby najlepiej poczuje się młodzież, nieco dłuższy i bardziej wymagający dystans Fit jest pomyślany o rowerzystach jeżdżących przede wszystkim rekreacyjnie, a najdłuższy dystans Pro zarezerwowany jest zaprawionych w bojach kolarzy górskich” – wyjaśnia Cezary Zamana, dyrektor sportowy zawodów.

Podczas maratonu w Piasecznie do zdobycia będzie rower ufundowany przez cenionego polskiego producenta, SM STORM BIKES. Aby dać sobie szansę zdobycia nowego sprzętu, należy: do 1 października zapisać się w internetowym panelu zapisów i opłacić start w maratonie w Piasecznie. Drugim krokiem jest zwycięstwo w grze w kapsle, która odbędzie się w miasteczku rowerowym wkrótce po tym, jak kolarze miną linię mety.

Specjalnie na okoliczność majowego maratonu, prowadzona będzie odrębna klasyfikacja mieszkańców miasta Piaseczna. Dzięki temu będzie można przekonać się, kto z nich jest najszybszą zawodniczką i zawodnikiem na poszczególnych dystansach. Organizatorzy Mazovii pamiętali także o tych najmłodszych sportowcach. To dla nich przygotowano darmowe zawody z Rybką MiniMini, postacią spopularyzowaną przez telewizyjne bajki. Na maluchy czekać będzie bezpieczna trasa gwarantująca moc pozytywnych emocji. Do startu trzeba jedynie kasku oraz sprawnego roweru, choćby biegowego czy takiego z dodatkowymi kółkami.

Partnerem maratonu jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie. Zadanie finansowane jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Zapisy na zawody już trwają. Swój udział można zgłosić przez stronę mazoviamtb.pl/piaseczno-2023/. Na stronie dostępne są również wszystkie informacje dotyczące tras i dystansów.

Plakat Mini Mazovia MTB Marathon Piaseczno 2023
Mini Mazovia MTB Marathon Piaseczno 2023

PROGRAM ZAWODÓW PIASECZNO MAZOVIA MTB MARATHON
Niedziela 8 października 2023
biuro zawodów: stadion miejski przy ulicy 1 Maja 16
9.00-16.00 – obsługa biura zawodów

Starty:
10.30 – start dystansu Hobby
11.30 – start dystansów Fit i Pro
11.45 – zawody MiniMini

Dekoracje:
12.30 – dekoracja etapowa dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców
12.45 – wręczenie Finisherów 2022 na dystansie Hobby i medali pamiątkowych za 7 startów
13.00 – dekoracja generalna na dystansie Hobby
13.30 – dekoracja etapowa dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
14.30 – dekoracja etapowa na dystansie Pro
15.00 – wręczenie Finisherów 2022 z dystansów Fit i Pro i medali za 7 startów
15.30 – dekoracja generalna cyklu na dystansie Fit
16.00 – dekoracja generalna klasyfikacji drużynowej Rodzinnej
16.30 – dekoracja generalne dystansu Pro
17.00 – dekoracja generalna klasyfikacji drużynowej*podane godziny są godzinami orientacyjnymi

Więcej informacji: mazoviamtb.pl/piaseczno-2023

Mazovia MTB Marathon Piaseczno 2023
Mazovia MTB Marathon, foto zamanagroup.pl