Spotkanie autorskie ze wspominającymi

1456

Zapraszamy na spotkanie z autorką ksiażki Małgorzatą Kawką-Piotrowską, konsultantami historycznymi Małgorzatą Szturomską i Stanisławem Hofmanem oraz bohaterami, których wspomnienia zostały opublikowane w najnowszym wydawnictwie. Spotkanie odbędzie się 22 stycznia 2019 roku o godz. 18.30 w Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wydarzenie na fb: www.facebook.com/events/2061074794153481/

Dostępna jest już trzecia część książki z serii “Łapmy stare Piaseczno”, w której Małgorzata Kawka-Piotrowska przeprowadziła wywiady z kolejnymi mieszkańcami wspominającymi nasze miasto przez pryzmat własnych losów i doświadczeń.

Sukces dwóch poprzednich zeszytów zmotywował Biuro Promocji i Informacji Gminy aby nie poprzestać na dotychczasowych edycjach i  kontynuować współpracę z autorką, która na podstawie rozmów z ciekawymi piaseczyńskimi postaciami przybliża nam historię naszego miasta. – Do projektu udało nam się zaprosić kolejne czternaście osób, tym razem głównie nauczycieli ale także m.in. harcerzy, którzy dzielą się z nami swoimi wspomnieniami. W porównaniu do poprzednich części, to wydanie jest też o połowę grubsze, gdyż zawiera aż 150 stron, a to głównie dzięki bogatej ilustracji zdjęciowej – mówi Łukasz Wyleziński kierownik Biura Promocji i Informacji Gminy Piaseczno.

Mieszkańcy wspominają 3“Tajemnica powodzenia książek tkwi w tym, że są tu opisane  historie prawdziwe, wszystkie przedstawione zdarzenia naprawdę wydarzyły się i są częścią historii piaseczyńskich rodzin i miejsc. Książka ma wartość dokumentacyjną, jest źródłem wiarygodnej informacji o tym, co wydarzyło się w różnych okresach dziejów miasta. Jednocześnie trzeba tu koniecznie stwierdzić, że każdy z opowiadających swoje losy i losy swojej rodziny, czy historię szkoły, patrzy na wydarzenia subiektywnie i może się zdarzyć, że Czytelnik zakrzyknie – To nie tak było!” – pisze we wstępie Małgorzata Szturomska, Zasłużona dla Gminy Piaseczno, która wspólnie z innym Zasłużonym dla Gminy Stanisławem Hofmanem, była konsultantem historycznym tego wydawnictwa.

– Piaseczno jako miasto bardzo otwarte i dynamicznie rozwijające się, aby  zachować swoją tożsamość i budować własna markę, musi opierać się mocno na dziedzictwie przeszłości, a nic nie potrafi tak łączyć wartości teraźniejszych ze spuścizną przeszłości jak ludzie, którzy w tym mieście się wychowali, mieszkali w nim od pokoleń i obserwowali zmieniająca się rzeczywistość – przekonuje burmistrz Daniel Putkiewicz.

Książka wydana przez Urząd Miasta i Gminy Piaseczno ukazała się w nakładzie 1000 sztuk i będzie nieodpłatnie dostępna dla mieszkańców od 2 stycznia 2019 r. w Biurze Promocji i Informacji pok. 96 III piętro, ul. Kościuszki 5. Ze względu na duże zainteresowanie – jedna osoba, będzie mogła otrzymać jeden egzemplarz. W odpowiednią ilość książek wyposażone zostaną też publiczne i szkolne biblioteki w naszej gminie.

Książka w wersji PDF: Mieszkańcy wspominają 3 (.pdf)