Muzeum Piaseczna szuka pamiątek związanych z Laminą

1359
pamiątki Lamina. Na grafice zdęcie starych dokumentów, napisy oraz zdjęcie elementu technicznego.
grafika: Muzeum Piaseczna

Muzeum Piaseczna (w organizacji) w ramach przygotowań do przyszłej wystawy poszukuje pamiątek związanych z największymi zakładami przemysłowymi otwartymi po II wojnie światowej w Piasecznie.

Prace przy modernizacji Starej Plebanii zmierzają ku końcowi. W przyszłości to właśnie w tym budynku swoją główną siedzibę będzie miało Muzeum Piaseczna. Równolegle z pracami budowlanymi i wykończeniowymi trwa przygotowywanie wystawy stałej. Dyrektor Muzeum Wioletta Jarząbkowska wraz ze swoimi pracownikami aktywnie poszukuje artefaktów, które wzbogacą muzealne zbiory.

– Jeden z aneksów tematycznych poświęcony będzie największym zakładom przemysłowym, uruchomionym po II wojnie światowej. Skupimy się w nim na Laminie, Zelosie i Polkolorze – mówi Wioletta Jarząbkowska. – W związku z tym zwracamy się z prośbą do osób, które mają w swoich rodzinnych archiwach pamiątki związane z Laminą. Będziemy wdzięczni za udostępnienie zdjęć, dokumentów lub innych obiektów, które mogą posłużyć do zilustrowania dziejów zakładu.

Osoby posiadające pamiątki proszone są o kontakt bezpośrednio z Muzeum Piaseczna:  zbiory@muzeumpiaseczna.pl tel. 517 887 003

Powiązane tematycznie:
Pamiątkowa szafa sterownicza z Polkoloru