Nowa sołtys Józefosławia

918
Sołtys i Rada Sołecka Józefosławia
Sołtys i Rada Sołecka Józefosławia

21 listopada 2021 roku w Józefosławiu odbyły się wybory sołeckie. Mieszkańcy wybrali nowego sołtysa oraz członków Rady Sołeckiej.

Zgodnie z nowym statutem sołectwa Józefosław, przyjętym uchwałą Rady Miejskiej w Piasecznie z dnia 16 września 2020 r., wybory sołtysa i członków Rady Sołeckiej miały charakter podobny do wyborów samorządowych czy parlamentarnych. W dniu 21 listopada 2021 r. w godzinach od 8.00 do 18.00 w lokalu wyborczym w Szkole Podstawowej w Józefosławiu uprawnieni do głosowania mieszkańcy (osoby posiadające prawa wyborcze i zamieszkujące na stałe na terenie sołectwa) mogli oddać głosy na swoich kandydatów. Z prawa tego skorzystały 843 osoby spośród 7 653 uprawnionych.

Sołtysem Józefosławia została Katarzyna Krzyszkowska-Sut, która uzyskała 439 głosów. Jej kontrkandydat Jan Adam Dąbek, dotychczasowy sołtys Józefosławia, otrzymał 397 głosów. W skład Rady Sołeckiej weszli: Sylwia Dąbek, Monika Matusiak, Agnieszka Niemczyk-Proń, Ilona Ośko, Alicja Perlińska, Maja Szewdzińska-Sikorska i Paweł Wojciechowski.

Strona sołectwa Józefosław: solectwojozefoslaw.piaseczno.eu