Ilustracja. Będzie bezpieczniej na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Armii Krajowej. Na zdjęciu skrzyżowanie ulicy Żeromskiego z Armii Krajowej.
fot. Robert Widz

Rozpoczęły się prace nad przebudową skrzyżowania ulic Żeromskiego i Armii Krajowej. W ramach inwestycji powstanie w tym miejscu sygnalizacja świetlna.

W trosce o poprawę bezpieczeństwa pieszych, a także ułatwienie wyjazdu kierowcom dojeżdżającym do drogi krajowej 79 ulicami Żeromskiego i Mazurską, rozpoczęły się prace związane z przebudową skrzyżowania ulic Mazurskiej, Żeromskiego i Armii Krajowej. Na skrzyżowaniu pojawi się sygnalizacja świetlna, która zostanie zsynchronizowana ze światłami na kolejnym skrzyżowaniu – z ulicą Chyliczkowską.

– Już za około 2 miesiące będzie można bezpiecznie wjechać na drogę krajową lub przejechać dalej w kierunku ul. Mazurskiej. W ten sposób domykamy drugą, oprócz Jana Pawła II/Chyliczkowskiej, oś wschód-zachód – mówi II Zastępca Burmistrza Robert Widz. To alternatywa dla kierowców jadących od południowej strony Piaseczna w kierunku Konstancina-Jeziorny lub Warszawy. Dziś jadą zazwyczaj ulicami Sierakowskiego, Warszawską i skręcają w ul. Chyliczkowską.

– W godzinach popołudniowego szczytu trzeba się wykazać cierpliwością, bo chętnych do przejechania ul. Chyliczkowską jest wielu. Po uruchomieniu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Armii Krajowej będzie można wybrać ul. Żeromskiego zamiast Chyliczkowskiej, szczególnie w godzinach popołudniowego szczytu korki na DK79 w kierunku Warszawy raczej się nie zdarzają – dodaje Wiceburmistrz.

W dalszej perspektywie ulice Żeromskiego i Mazurska staną się alternatywnym połączeniem z ulicą Chyliczkowską dla jadących w kierunku Konstancina lub Julianowa. Gmina Piaseczno projektuje przedłużenie ul. Mazurskiej aż do ul. Przesmyckiego. Na skrzyżowaniach z ulicą Chyliczkowską oraz Przesmyckiego mają powstać ronda.

sygnalizacje świetlne centrum Piaseczna grafika
Sygnalizacja świetlna w centrum Piaseczna