Od 24 października drugi etap zmian w organizacji ruchu na węźle Puławska

1407

Od 24 października 2020 roku, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiedziała wprowadzenie drugiego etapu zmian w organizacji ruchu na węźle Puławska. Nie będzie możliwości zjechania z S2 górą w ul. Puławską. Kierowcy będą musieli wykorzystać w tym celu drogę zbiorczo-rozprowadzającą, sprowadzającą ruch na rondo pod wiaduktami S2.

– Jest to niezbędne, by dowiązać się obecną drogą do tej nowo budowanej. Wykonawca założył realizację tych robót w przeciągu dwóch miesięcy – poinformowała GDDKiA.

Przy węźle Puławska od wakacji trwa przebudowa wiaduktu, która ma umożliwić połączenie starej części POW z nową, wybudowaną już trasą prowadzącą do tunelu, wciąż zresztą niegotowego.

– Przedłużono mur oporowy po północnej stronie wiaduktu. Rozpoczęto odtwarzanie warstw nawierzchni jezdni – tak obecny stan prac opisuje generalna dyrekcja.

GDDKiA zapowiada wprowadzenie w kolejnym etapie nowego rodzaju zawrotki. Na razie nie znamy szczegółów.

– Zmiany zostaną wprowadzone niezwłocznie po zakończeniu etapu drugiego, a przejściowa zawrotka, zlokalizowana na terenie budowy, będzie funkcjonowała do czasu otwarcia tunelu – poinformowała GDDKiA.

Otwarcie tunelu drogowcy zapowiadają na drugi kwartał 2021 roku.

Więcej informacji: www.gddkia.gov.pl