78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Piasecznie Na zdjęciu burmistrzowie i przewodniczący Rady Miejskiej z kwiatami.
foto Michał Kubalski / Centrum Kultury w Piasecznie

Jak co roku, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, przy kwaterze wojennej na cmentarzu parafialnym w Piasecznie odbyły się uroczystości, podczas których mieszkańcy oddali hołd powstańcom.

W poniedziałek 1 sierpnia 2022 r. na cmentarzu parafialnym w Piasecznie odbyły się uroczyste obchody 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Przedstawiciele władz samorządowych i organizacji społecznych, kombatanci, harcerze i mieszkańcy oddali hołd tym, którzy stanęli do nierównej walki o wolność i godność.

– W tym roku spotykamy się w szczególnych okolicznościach. Tocząca się na Ukrainie wojna z całą mocą przypomina nam, że spokój i bezpieczeństwo nie są czymś danym raz na zawsze. Obyśmy nigdy nie musieli, podobnie jak obecnie nasi sąsiedzi Ukraińcy, a kiedyś nasi ojcowie i dziadowie, walczyć o wolność i niezależność naszego kraju. Pamiętajmy o bohaterach i ofiarach Powstania Warszawskiego, którzy pokazali nam, czym są – odwaga, wola walki oraz poświęcenie dla wspólnego dobra. Wartości uniwersalne i niezwykle ważne także w obecnych czasach – mówił podczas uroczystości przy kwaterze wojennej burmistrz Daniel Putkiewicz.

Uroczystości uświetnił występ Chóru Lira oraz Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej.

Powiązane tematycznie: