Piaseczno w podróży - III debata strategiczna. Plakat z portretem burmistrza.
Piaseczno w podróży - III debata strategiczna

Przed nami już trzecia z cyklu siedmiu debat w ramach pierwszego etapu konsultacji dotyczących prac nad Strategią Rozwoju Gminy Piaseczno do roku 2040. W czwartek 23 marca 2023 r. porozmawiamy o szeroko rozumianej komunikacji i transporcie.

Gmina Piaseczno pracuje nad przygotowaniem dokumentu, który nakreśli kierunki rozwoju do 2040 roku. Prace nad Strategią Rozwoju Gminy prowadzi dr hab. Wojciech Dziemianowicz, profesor Uniwersytetu Warszawskiego. W marcu i kwietniu realizowany jest cykl siedmiu debat strategicznych, podczas których eksperci przedstawiają zagadnienia związane z określonymi obszarami tematycznymi. Spotkania są transmitowane online i mają charakter prekonsultacji. Zachęcamy do ich śledzenia i aktywnego udziału. Jesienią zaplanowane są konsultacje społeczne projektu Strategii, który eksperci przygotują m.in. w oparciu o informacje pozyskane w trakcie debat strategicznych.

Trzecia z debat zaplanowana jest na czwartek 23 marca 2023 r. o godzinie 18.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno przy ul. Kościuszki 5. Spotkanie będzie można śledzić również w internecie: Gmina Piaseczno/Facebook.

Burmistrz Daniel Putkiewicz zaprasza na trzecie spotkanie eksperckie w ramach przygotowywanej Strategii Rozwoju Gminy Piaseczno do roku 2040. Temat spotkania: Piaseczno w podróży, czyli wyzwania stojące przed gminą w zakresie transportu. Film jest uzupełniony o napisy dla osób niesłyszących.

Tematem debaty „Piaseczno w podróży” będzie szeroko rozumiana komunikacja i transport. Jak będzie się zmieniać układ drogowy i zainteresowanie poszczególnymi środkami transportu? Jak powinien być zorganizowany transport publiczny – lokalny i metropolitalny, by mieszkańcy chętnie z niego korzystali? Jakie przyjąć rozwiązania infrastrukturalne i komunikacyjne? Miasto 15-sto minutowe – mit czy konieczność? Poruszymy również kwestię  car-sharingu i innych prób odpowiedzi na problemy mobilności oraz transportu zeroemisyjnego. Ekspertem w tej debacie będzie dr Michał Wolański z SGH, specjalista od wielu lat zajmujący się kompleksowo zagadnieniami komunikacyjno-transportowymi.

Link do nagrania z transmisji na Facebook: www.fb.watch/jB9EZ4h1cs

Więcej informacji na temat debat z ekspertami, można znaleźć na podstronie: STRATEGIA ROZWOJU GMINY PIASECZNO.


Pobierz: Piaseczno w podróży – podsumowanie debaty (882 KB)