Piaseczyński „Niezbędnik” – informator dla mieszkańców

628

Gmina Piaseczno przygotowała informator, który przedstawia w kompleksowy sposób formy wsparcia oferowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

„Niezbędnik” to wydawnictwo, które powstało, aby umożliwić mieszkańcom gminy Piaseczno zapoznanie się w sposób kompleksowy i przystępny z ofertą wsparcia Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piasecznie. To pierwsza edycja informatora, który przeznaczony jest dla wszystkich mieszkańców naszej gminy, w szczególności doświadczających życiowych trudności.

– Niedogodności pojawiają się w życiu każdego człowieka. Czasem jesteśmy w stanie samodzielnie stawić im czoła, czasem jednak potrzebujemy ukierunkowania, by pokonać przeszkody. Mamy nadzieję, że ten informator ułatwi osobom będącym na „życiowym zakręcie” odnalezienie pomocnej dłoni, która pomoże wyjść na prostą – mówi wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak.

Wersja papierowa „Niezbędnika” jest na bieżąco dystrybuowana przez pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piasecznie w miejscach użyteczności publicznej na terenie gminy (urzędy, Sąd, Policja, przychodnie zdrowia, biblioteki, Centrum Kultury, kluby seniora, placówki oświatowe i obiekty sportowe). Wersję elektroniczną można pobrać ze strony internetowej www.mgops.piaseczno.eu/piaseczynski-niezbednik/.

– W tej kadencji udało się zrealizować kilka nowych projektów nowa jadłodajnia, nowa ogrzewalnia czy nowa jadłodzielnia. Rozwijamy też kluby seniora czy akademię rodzica, z której skorzystać mogą wszyscy rodzice – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz. – Nasz MGOPS zmienia się powoli w prawdziwe centrum usług społecznych.