Pierwszy Eramus w Gminie Piaseczno

1624
Erasmus +
Erasmus +

Erasmus+ to nowy program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, młodzieży i sportu.

W ramach dwuletniego grantu, Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Chylicach pozyskało środki na realizację projektu w ramach Programu Erasmus+ Akcja 2: Partnerstwa Strategiczne. Szkoła współpracuje ze szkołami partnerskimi na Węgrzech, Estonii, Turcji i Grecji. Projekt „Mit dem interaktiven Kulturoffer durch Europa reisen”/ „Podróżując przez Europę z interaktywną walizką kultury” realizowany jest dla uczniów uczących się języka niemieckiego.

Całkowity koszt projektu: 188 965,00 zł
Projekt realizowany w latach 2014-2016 przez Gminę Piaseczno.
W ramach projektu odbyły się wizyty na Węgrzech (grudzień 2014r.) oraz międzynarodowe spotkanie grup uczniów i nauczycieli biorących udział w projekcie w Kissamos i Chania, miejscowości w zachodniej części największej greckiej wyspy – Krety. Gospodarzem spotkania było Gimnazjum w Kissamos, do którego przybyli reprezentanci wszystkich szkół partnerskich, szkoły: z Węgier (główny koordynator projektu), Polski, Turcji i Estonii. Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Chylicach reprezentowała jedenastoosobowa delegacja, w skład której weszli uczniowie klas I i II gimnazjum. Wizyta odbyła się w dniach 15 – 21 lutego 2015 roku.
Kolejne wizyty w ramach projektu odbyły się w Estonii (kwiecień), Polsce/Chylice (październik), Estonii/Tabbasalu (listopad, grudzień) oraz w Turcji.

Więcej informacji na temat projektu można uzyskać śledząc stronę szkoły: www.szkolachylice.pl w zakładkach “Erasmus” i “Język niemiecki”. Projekt w całości finansowany był ze środków zewnętrznych.