Piknik „Świąteczne Miasto Rodzinnego Czasu” . Na zdjęciu młodzież przebrana za elfy.
foto: MGOPS w Piasecznie

W minioną niedzielę, 5 grudnia 2021, na Górkach Szymona w Piasecznie odbył się mikołajkowy piknik „Świąteczne Miasto Rodzinnego Czasu” połączony z grą terenową „Uratuj świąteczną skrzynię rodzinnego czasu”.

Uczestnicy gry wcielali się w role detektywów, których zadaniem było ustalić, co stało się ze skrzynią świątecznego czasu skradzioną z domu Świętego Mikołaja. Po ukończonej grze każdego detektywa nagradzał Mikołaj we własnej osobie. To jednak nie koniec niespodzianek, które czekały na odwiedzających Górki Szymona. Tego dnia Górki zamieniły się w miasteczko Mikołaja, a wszędzie zapanowała świąteczna, rodzinna, radosna atmosfera. Uczestnicy mogli odwiedzić wirtualne miasto Mikołaja i polecieć w świat jego saniami w okularach VR, posłuchać świątecznego koncertu z muzyką na żywo i wspólnie ze Śnieżynką zaśpiewać karaoke, wziąć udział w świątecznej loterii z upominkami, napić się kawy i herbaty na rozgrzanie, skorzystać z poczęstunku w domu Mikołaja, a także wziąć udział w prowadzonych przez Elfy warsztatach, tworząc nie tylko ozdoby świąteczne, ale także ciastka dla ptaków. Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu „Akademia Rodziny” Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piasecznie.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie organizując Miasteczko Mikołaja, zjednoczył siły ze Stowarzyszeniem Kondycja – 8 Cross Mikołajkowy oraz Morsami z Piassecziussets, które pokazały, że żadna zima im nie straszna! Obecni byli również wolontariusze, seniorzy z Miejskiego Klubu Seniora Senior+ w Piasecznie oraz członkowie drużyny pożarniczej Anioły Floriana. Podczas imprezy organizowana była charytatywna zbiórka dla 11-miesięcznego Jureczka z Piaseczna, który potrzebuje pilnej, bardzo kosztownej operacji serca. Nasi mieszkańcy, którzy 5 grudnia przybyli do „Świątecznego Miasta Rodzinnego Czasu”, mogli wesprzeć leczenie chłopca i tym samym zostać SuperBohaterami Pomagania!

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację wydarzenia, wolontariuszom, darczyńcom, którzy przekazali rzeczy na charytatywną licytację dla Jureczka oraz naszym mieszkańcom, którzy tak licznie przybyli na Górki Szymona!