Podsumowanie startu zawodników LUKS Trójka w MMP w kolarstwie torowym

1767

W piątek (23.07.2020 ) zakończyły się  Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie  torowym. Barw  Klubu LUKS Trójka bronili  w kategorii junior Tomasz Grzesiak , Jakub Kamiński, w kategorii młodzieżowiec Jan Miazga, Jan Szary, Krzysztof Nakonieczny, Kacper Bartkowski.

W fenomenalnym stylu  Tomasz Grzesiak  zdobył  dwa  tytuły Mistrza Polski: w sprincie  pokonując w finale  starszego o rok  zawodnika ze  Szczecina  Konrada Burawskiego, w drugiej konkurencji   również  nie  dał  szans  swoim  rywalom wyprzedzając na  mecie  ponownie Konrada Burawskiego z Piasta Szczecin , Kacpra Chrystka  z Koźminianki  Koźminek, Kozickiego  z Piasta Szczecin , Kobusa  z CCC Copernikusa  Toruń  i Janeczka  ze Społem Łódź . Drugi  zawodnik Jakub Kamiński  walczył  o miejsca  7-12 i w swoim  biegu zajął  2 miejsce  co dało mu  8 lokatę  całych  zawodów.

W kategorii młodzieżowiec  zawodnicy startowali w sprincie  drużynowym  zajmując 9 miejsce. W wyścigu  drużynowym  na  dochodzenie  na dystansie 4000m   zajmując 4 miejsce. W wyścigu OMNIUM ( wielobój kolarski )  zajęli  w kolejności Jan Miazga  – 7 miejsce , Kacper Bartkowski – 16 miejsce ,  Jan Szary – 20 miejsce.

Kolejnym startem  był  wyścig MEDISON  w którym para Jan Szary, Jan Miazga zajęli 7 miejsce.

Wielkie  podziękowania dla zawodników za zaangażowanie i  walkę  o każde miejsce podczas całych mistrzostw.

Jeszcze  raz gratulacje dla Tomka Grzesiaka!