Powiadomienia o terminach odbioru odpadów w aplikacji Piaseczyńska Karta Mieszkańca
foto Marcin Borkowski

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy Piaseczno, Referat Innowacji Miejskich przy współpracy z Wydziałem Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno uruchomili nową funkcję w aplikacji mobilnej Piaseczyńska Karta Mieszkańca, która umożliwia otrzymywanie automatycznych powiadomień o terminach odbioru odpadów komunalnych.

Osoby, które posiadają Piaseczyńską Kartę Mieszkańca oraz mają zainstalowaną na swoim telefonie komórkowym mobilną aplikację Piaseczyńska Karta Mieszkańca, mogą aktywować powiadomienia przy pomocy kilku kliknięć w aplikacji:

  1. Uruchom aplikację PKM i wejdź w opcję Komunikator na ekranie głównym.
  2. Wybierz przycisk Powiadomienia o odbiorze odpadów.
  3. Kliknij zielony znaczek ludzika i wybierz grupę (zaznaczając checkbox) zgodnie z miejscem odbioru, o jakim chcemy być powiadamiani. Można wybrać kilka grup.
  4. Zatwierdź swój wybór, klikając w zielony symbol dyskietki.

Po zapisaniu się do interesujących nas grup, otrzymujemy powiadomienie dzień przed odbiorem odpadów z ulicy, przy której mieszkamy. W powiadomieniach będzie informacja o dacie odbioru, rodzaju odbieranej frakcji oraz wymogach dotyczących ich gromadzenia. Zachęcamy do aktywacji powiadomień w swojej aplikacji PKM.

Wydział Gospodarki Odpadami przypomina, że istnieje również możliwość zaczytania harmonogramu odbioru odpadów bezpośrednio do kalendarza telefonu. Zainteresowane osoby odsyłamy do artykułu na stronie internetowej WGO: Harmonogram odbioru odpadów w telefonie.

Pobierz aplikację PKM na swój telefon komórkowy:
Google Play: play.google.com
App Store: apps.apple.com

Więcej informacji w temacie powiadomień udziela: Referat Innowacji Miejskich oraz Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno.