Pralka i suszarka na potrzeby Strażaków została zainstalowana

2125

W piątek 24 kwietnia w OSP Piaseczno uruchomiony został zestaw pralniczy składający się z pralnico-wirówki wysokoobrotowej Electrolux W5105H (11 kg) NEW LINE 5000, suszarki bębnowej TD6-7 oraz systemu 5 pomp automatycznego dozowania detergentów.

Wraz z pralnicą zakupiono zestaw 5 specjalistycznych płynnych środków chemicznych do prania i konserwacji ubrań strażackich: w tym detergent, impregnat, środek do dezynfekcji i neutralizacji kąpieli piorącej, który wystarczy na wypranie w pełnym cyklu ok. 350 uniformów. Sprzęt pozwala w trakcje jednej godziny wyprać, odkazić, zaimpregnować oraz wysuszyć dwa ubrania bojowe. Specjalnie przygotowane programy piorące poza ubraniami bojowymi pozwalają wyprać ubrania koszarowe, a także odkazić gumowe ubrania chemiczne.

Sprzęt zakupiony został przez Gminę Piaseczno za 45 018,00 zł na potrzeby wszystkich druhów i druhen Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Piaseczno. Skorzystać z niego mogą druhowie i druhny ze wszystkich jednostek naszej gminy po zgłoszeniu się do koordynatora z OSP Piaseczno – naczelnika Roberta Jakubowskiego.

– Mam nadzieję, że to specjalistyczne urządzenie, mające wysoką wydajność, będzie dobrze i przez długi czas służyło strażakom – mówi wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak odpowiadająca za służby pożarnicze. – Cieszę się, że zabezpieczyliśmy kolejną, ważną potrzebę naszych ochotników, która wpłynie na ich poczucie bezpieczeństwa – dodaje.