Przedłużamy ścieżkę rowerową na ul. Dworcowej. Na zdjęciu wykonana asfaltowa ścieżka.
foto Joanna Ferlian-Tchórzewska

Trwają prace przy budowie drogi dla rowerzystów na ostatnim fragmencie ulicy Dworcowej – od al. Lotników do ul. Sienkiewicza.

W ubiegłym roku, podczas przebudowy ulicy Dworcowej na odcinku od ul. Nadarzyńskiej do al. Lotników powstał ciąg pieszo-rowerowy po zachodniej stronie ul Dworcowej. W związku z tym, że z projektowaniem przebudowy ostatniego odcinka ul. Dworcowej czekamy na uchwalenie nowego planu miejscowego oraz projekt przebudowy ul. Sienkiewicza, postanowiliśmy wykonać tymczasową ścieżkę rowerową, która pozwoli rowerzystom na bezpieczny dojazd do dworca zarówno od strony ul. Jana Pawła II, jak i ul. Sienkiewicza.

Przedłużamy ścieżkę rowerową na ul. Dworcowej
Zniszczony, krzywy chodnik został już rozebrany /foto Joanna Ferlian-Tchórzewska

Stary zniszczony chodnik po wschodniej stronie drogi został już zastąpiony asfaltową ścieżką.

Przedłużamy ścieżkę rowerową na ul. Dworcowej
Zmiana nawierzchni została wykonana na odcinku, który nie był przebudowany w ubiegłym roku / foto Archiwum UMiG Piaseczno

To jednak nie koniec prac. Dzięki oznakowaniu poziomemu droga dla rowerów zostanie przedłużona do wybudowanej w ubiegłym roku ścieżki. W ramach poprawy bezpieczeństwa w sąsiedztwie dworca PKP zostanie wyznaczone nowe przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów w rejonie skrzyżowania z ul. Towarową. Ułatwi to również pasażerom wysiadającym na przystanku końcowym przed ul. Towarową dojście do stacji kolejowej. Doświetlimy również od strony wschodniej przejście dla pieszych przy budynku dworca PKP.

W planach jest również montaż wiat rowerowych w sąsiedztwie dworca.

Tematycznie powiązane: