Rekreacja w Gminie Piaseczno

3330
Rekreacja w Gminie Piaseczno
Rekreacja w Gminie Piaseczno

Zarówno położenie gminy Piaseczno jak i dostępna infrastruktura stwarzają doskonałe warunki do wypoczynku i rekreacji. Mieszkańcy jak i goście mają do dyspozycji basen, hale sportowe, liczne boiska, stadniny koni, korty tenisowe, tor gokartowy, kluby fitness, salony SPA i wiele innych możliwości spędzenia czasu wolnego. Na tych, którzy preferują aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu czekają szlaki rowerowe i piesze po malowniczych terenach Chojnowskiego Parku Krajobrazowego.

Z atrakcyjnych terenów rekreacyjnych położonych w lasach Chojnowskiego Parku Krajobrazowego wzdłuż dolin rzek Jeziorki oraz Czarnej korzystają nie tylko mieszkańcy gminy, ale także goście weekendowi z południowej części Warszawy.
Teren rekreacyjny Zimne Doły

Zimne Doły – polana nieopodal stawów w Zalesiu Górnym stanowi największy w gminie obiekt turystyczny z wiatami, placem zabaw dla dzieci i paleniskami. Obok prowadzi trasa ścieżki dydaktycznej opisującej tutejszą faunę i florę, a także park linowy dla amatorów bardziej ekstremalnych doznań. Zimne Doły znajdują się na miejscu starej gajówki spalonej przez Niemców w czasie II wojny światowej – stąd zwyczajowa nazwa “Spalona”. Teren administrowany jest przez Nadleśnictwo Chojnów.
Teren rekreacyjny Górki Szymona

Górki Szymona to atrakcyjny zespół przyrodniczo-krajobrazowy położony w Piasecznie na terenie Zalesia Dolnego. Na plaży wokół sztucznych zalewów i rzeki Jeziorki, wśród piaszczystych wydm i pięknie zachowanego drzewostanu na piknikach, spacerach i łowieniu ryb wolny czas spędzają nie tylko mieszkańcy Piaseczna.
Teren rekreacyjny Wisła

Ośrodek Wisła nad sztucznym zbiornikiem wodnym w Zalesiu Górnym oferuje w okresie wiosenno-letnim usługi hotelarskie, odkryty basen, wypożyczalnie kajaków i rowerów wodnych oraz wędkowanie.