Remont mostu na DK79 w Żabieńcu

1807

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przeprowadzi remont mostu w ciągu drogi krajowej DK79 nad rzeką Jeziorka w Żabieńcu. Prace rozpoczną się od 28 września 2020 roku.

Remont mostu na DK79 w okolicy Żabieńca + przebudowa ul. Księcia Janusza Starego

Z końcem września rozpocznąją się prace przy remoncie mostu na drodze krajowej 79 na wylocie z Piaseczna w kierunku Góry Kalwarii. 🚗 To inwestycja GDDKiA, konieczna ze względu na stan techniczny mostu. Niestety przez miesiąc powstaną duże utrudnienia w ruchu, gdyż będzie on w tym miejscu wahadłowy. W tym samym czasie gmina w porozumieniu z województwem rozpocznie kompleksową przebudowę ulicy Księcia Janusza Starego. Korzyść jest taka, że utrudnienia i tak w tym miejscu, w tym czasie będą, a prawie równolegle oddany zostanie do użytku zarówno most jak i droga do niego prowadząca. W ramach modernizacji powstanie, zarówno ścieżka rowerowa, nowe chodniki jak i uporządkowane zostanie parkowanie wzdłuż ulicy. Niestety musimy trochę "pocierpieć" aby potem było wygodniej i bezpieczniej. Proszę raz jeszcze o wyrozumiałość 😉 To, że tak wiele się dzieje na naszych drogach, oznacza, że nie próżnujemy. Staramy się zmieniać Piaceczno na lepsze.Szczegółowe informacje przekazywać będziemy na bieżąco na stronie gminy.

Opublikowany przez Daniela Putkiewicza Sobota, 26 września 2020

Zasadnicze prace będą polegały na remoncie konstrukcji betonowej obiektu. Podczas wykonywania robót ruch będzie poprowadzony wahadłowo (z sygnalizacja świetlną) oraz będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h. Prace będzie wykonywała firma A-Z BUD, a ich wartość to około 1,4 mln zł. Planowany termin zakończenia tego etapu robót to 20.10.2020 r. Planowany termin zakończenia wszystkich prac to 15.12.2020 r.

źródło: www.gddkia.gov.pl

Projekt czasowej organizacji ruchu: Projekt czasowej organizacji ruchu na drodze DK79 w okolicy mostu