Film jest spotem reklamowym kampanii z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności. Film jest animacją. Film nie zawiera kwestii dialogowych.

Od 16 września 2022 roku rozpoczyna się tygodniowa kampania z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności (ETM). Tegoroczny temat przewodni kampanii to „Lepsze połączenia”. Gmina Piaseczno od lat pracuje nad rozwojem ścieżek rowerowych, udostępniamy do wypożyczenia rowery, zapewniamy bezpłatne dla posiadaczy Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca przejazdy liniami L, współpracujemy z ZTM Warszawa oraz z Kolejami Mazowieckimi.

Wszystko po to, abyśmy oddychali czystym powietrzem, a przez to byli zdrowsi i mieli większy komfort życia. Odpowiedź na pytanie, czy warto zmniejszyć lub pozornie zmniejszyć komfort podróżowania dla zdrowia i czystego powietrza zostawiamy Państwu. Tymczasem zapraszamy – dołączajcie do naszych wydarzeń! Szczegóły przeczytacie w informacji: rajdy rowerowe i event ekologiczny na Górkach Szymona.

Ruszamy, najlepiej: pociągiem, autobusem, rowerem, pieszo, na hulajnodze, na rolkach, wrotkach, pieszo… – nieważne kto szybciej, ale czym.

baranek hulajnogaZachęcamy mieszkańców z terenu gminy Piaseczno do zmiany przyzwyczajeń transportowych, które są niekorzystne dla środowiska, szczególnie dla powietrza, a tym samym do poprawy jakości życia. W czasie tygodnia promujemy następujące formy mobilności:
– transport publiczny,
– rower,
– hulajnogi,
– wrotki, rolki,
– ruch pieszy.

Osoby, które w dniu dzisiejszym przybędą do Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno przy ul. Świętojańskiej 5a w Piasecznie, aby załatwić sprawę w Wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej lub w Wydziale Gospodarki Odpadami obdarujemy gadżetem rowerowym. Dzieci dostaną kamizelki odblaskowe, które poprawią ich bezpieczeństwo na drodze oraz ekokolorowanki, z których dowiedzą się jak ważne dla nas jest powietrze i co to jest transport zbiorowy.

Akcja trwa do wyczerpania zapasów i zrealizowana będzie w związku z udzieleniem Gminie Piaseczno pomocy finansowej w formie dotacji celowej z budżetu Województwa Mazowieckiego na realizację zadania w ramach programu „Mazowsze dla czystego powietrza 2022”. Zadanie pn. Działania proekologiczne w Gminie Piaseczno współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Powiązane tematycznie:
Europejski Tydzień Mobilności – rajdy rowerowe i event ekologiczny na Górkach Szymona

Logotyp Mazowsze dla czystego powietrza Europejski Tydzień Mobilności

#MazowszePomaga #ProgramyWsparcia #SolidarnośćMazowiecka