Trwa głosowanie na projekty do Budżetu Obywatelskiego

2166
Plakat. Wyniki głosowaniaGłosujemy od 21 do 30 września 2020 roku - Budżet Obywatelski Piaseczno 2021 - do wydania 1 mln zł / nie zwlekaj, głosuj!
Plakat wyniki głosowania Budżet Obywatelski 2021

Trwa głosowanie na złożone projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego w Piasecznie na rok 2021. W tym roku mieszkańcy Piaseczna zdecydują bezpośrednio o tym, na jakie pomysły przeznaczony zostanie 1 mln złotych z gminnego budżetu.

Głosowanie na projekty potrwa do 30 września 2020 r.  Głosować mogą mieszkańcy Piaseczna, którzy są w stanie potwierdzić swoje zamieszkanie w granicach administracyjnych miasta Piaseczno (w głosowaniu nie biorą udziału mieszkańcy pozostałych miejscowości). Na karcie do głosowania wszystkie projekty („twarde” i „miękkie”) znajdują się na jednej liście. Każdy głosujący ma do rozdysponowania 1 mln zł wśród wszystkich projektów. Szansę na realizacje maja tylko te projekty, które uzyskają największą liczbę głosów, do wyczerpania kwoty przeznaczonej na ich realizację.

Zachęcamy do głosowania online za pomocą internetowego systemu dostępnego na stronie www.bo.piaseczno.eu. Głosować można również za pomocą tradycyjnych kart papierowych, wrzucając wypełnioną kartę do urny w jednej z poniższych lokalizacji (w godzinach pracy placówki):
– Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, ul. Kościuszki 5,
– Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, ul. Warszawska 1,
– Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, ul. Świętojańska 5A,
– Referat Innowacji Miejskich, ul. Puławska 5,
– Biblioteka Publiczna w Piasecznie, ul. Jana Pawła II 55 (CEM).

Przypominamy, że w przypadku głosującego będącego osobą małoletnią do karty do głosowania należy dołączyć zgodę opiekuna prawnego. Co ważne, głosujący może oddać głos tylko jeden raz. W przeciwnym razie wszystkie oddane przez niego głosy zostaną uznane za nieważne.

– Już po raz czwarty mieszkańcy Piaseczna mogą zdecydować na co przeznaczyć pulę pieniędzy z budżetu gminy, wybierając spośród projektów zgłoszonych również przez mieszkańców – mówi Daniel Putkiewicz, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. – Ze względu na panujące okoliczności gorąco zachęcam do głosowania internetowego, aczkolwiek dla tych z Państwa, którzy nie mogą z tej formy skorzystać przygotowaliśmy też punkty stacjonarne do głosowania – dodaje burmistrz.

Zwycięskie projekty zostaną opublikowane do 14 października 2020 r. a realizacja wyłonionych zadań odbędzie się w 2021 roku.

Zestawienie projektów z Budżetu Obywatelskiego Piaseczna na rok 2021 do głosowania