Spędź najbliższy weekend w Piasecznie

1382
kolaż wydarzeń

Przed nami bardzo aktywny weekend, z dużą ilością propozycji, gdzie każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Nie macie planów na najbliższy weekend? Zachęcamy mieszkańców do skorzystania z oferty wydarzeń, które zaplanowane zostały na 14 i 15 września 2019 roku.

Sobota 14 września:

– o godzinie 9.00 zapraszamy na Nordic Walking dla osób 50+. Fundacja Żyj Aktywnie po 50-tce gwarantuje profesjonalnych instruktorów Nordic Walking z wieloletnim doświadczeniem. Spacer rozpoczyna się na parkingu leśnym przy ul. Asfaltowej w Żabieńcu. Istnieje możliwość bezpłatnej rezerwacji kijów pod numerem telefonu 605645150.

o godzinie 12.00 na rynku miejskim rozpoczyna się Festiwal Pięknej Książki “Piaseczno – Ludzie – Książki”. Tegoroczna edycja Festiwalu, odbywa się w 440 rocznicę pierwszego wydania „Psałterza Dawidowego” Jana Kochanowskiego, kamienia węgielnego literackiej i poetyckiej polszczyzny. Z tego względu ma także za zadanie przybliżenie postaci Mistrza z Czarnolasu. Na program wypełniający cały dzień składa się kiermasz książek prezentujących wyjątkowe walory wydawnicze, spotkania z pisarzami, ilustratorami i grafikami, poetyckie koncerty, animacje i warsztaty.

– Koło Gospodyń Wiejskich Zalesianki Zalesie Górne zapraszają na Dzień Sąsiada w Zalesiu Górnym, który rozpocznie się o godz. 14.00. Miejsce: Wiekowej Sosny 4 w Zalesiu Górnym. Zaplanowano wiele atrakcji.

Na godzinę 14.20 zaplanowano odjazd Pociągu Warszawskich Linii Turystycznych prowadzonego przez Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej wraz z Zarządem Transportu Miejskiego. Przejazd kolejką na trasie Piaseczno – Złotokłos – Piaseczno.

o godz. 16:00 odbędzie się spacer z przewodnikiem ULICAMI PIASECZNA.Tematem będą: Parkowe historie. Zbiórka przy wejściu do Parku im. Książąt Mazowieckich (od ul. Zgoda).

– Na Stadion Miejski odbędzie się mecz piłki nożnej, podczas którego zagrają MKS Piaseczno z KS Warka. Mecz zaplanowano na godzinę 16.30.

O godzinie 18.00 ze stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe odjedzie ZUMBA – POCIĄG DO TAŃCA. Oprócz tańca zaplanowano  dużo starej i nowej muzyki. Rezerwacja miejsc i zakup biletów: www.bilety.kolejka-piaseczno.pl

Niedziela 15 września:

– Zapraszamy miłośników dwóch kółek na wycieczkę rowerową, która odbędzie się w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Wycieczka wyruszy z Konstancina-Jeziorny do Czachówka na Zlot Rowerowy Krainy Jeziorki – mówi Agnieszka Jarzębska-Isio, koordynatorka akcji. – Spotykamy się o godz. 10.00 przy oczku wodnym naprzeciwko Centrum Handlowo Stara Papiernia.

Po raz piętnasty organizujemy Jarmark Piaseczyński. Jest to wydarzenie promujące dziedzictwo kulturowe Piaseczna, które na stałe wpisało się w kulturalny kalendarz miejskich imprez. Miejsce: Piaseczno, pl. Piłsudskiego (Rynek), ulica Kościuszki, skwer Kisiela, Dom Kultury (ul. Kościuszki 49). Organizatorzy: Centrum Kultury w Piasecznie (Dział Tradycji i Dziedzictwa Kulturowego).

Podczas Jarmarku Piaseczyńskiego na rynku w Piasecznie odbędzie się specjalna akcja, podczas której będzie można zarejestrować się w bazie Fundacji DKMS i zostać dawcą szpiku dla dzielnego, małego chłopca chorego na SCID.

Sołtys i Rada Sołecka Jazgarzewa zapraszają na piknik rodzinny, który odbędzie się o godz. 14.30. na placu zabaw w Jazgarzewie.

o godz. 19.30 w ramach XV Jarmarku Piaseczyńskiego w Domu Kultury odbędzie się premierowy spektakl pt. “Czarownica z Piaseczna” w wykonaniu “Teatru Po 20-tej”.

W sobotę i niedzielę będą odbywać się darmowych warsztatów programowania dla dzieci i młodzieży Koduj z Gigantami.

Zapraszamy! 

Osoby zainteresowane bardziej szczegółowymi informacjami odsyłamy do naszego kalendarza, w którym przeczytacie więcej informacji o wspomnianych powyżej wydarzeniach: weekend w Piasecznie.