#SzczepimySię ponad średnią

995
Ilustracja. #SzczepimySię ponad średnią - dołącz do grona zaszczepionych mieszkańców gminy Piaseczno
#SzczepimySię ponad średnią - dołącz do grona zaszczepionych mieszkańców gminy Piaseczno

Z Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 skorzystało ponad 3,5 mln. osób. Szczepienia wciąż trwają i wbrew obiegowej opinii przebiegają sprawienie. Oznacza to, że jesteśmy na dobrej drodze do ustabilizowania pandemicznej sytuacji i powrotu do upragnionej normalności.

Jednym z priorytetów Programu Szczepień jest zabezpieczenie osób z grupy największego ryzyka, czyli seniorów. Pacjenci i Pacjentki 60+ szczepią się chętnie, a poszczepienne powikłania zdarzają się w tej grupie sporadycznie i przebiegają bardzo łagodnie. Wśród osób z grupy 60+, ani pozostałych grup wiekowych, które zaszczepiły się SZPZLO w Piasecznie nie odnotowano żadnych komplikacji.

Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego w Piasecznie jest w czołówce w rankingu szczepień seniorów. Ponad 2 tys. osób jest w pełni zaszczepionych, a prawie 6 tys. przyjęło już jedną dawkę. Oznacza to, że 69,8%  Pacjentów i Pacjentek 60+, którzy zgłosili chęć szczepienia w SZPZLO zostało już zaszczepionych lub są w trakcie. W skali kraju zaszczepionych zostało 62,1% osób, w naszym województwie – 64,3%, a Piaseczno jest dużo ponad średnią.

Liczby pokazują, że szczepimy się coraz chętniej. Śmielej korzystamy z osiągnięć nauki,
a bezpieczeństwo przestało być dobrem luksusowym i stało się ogólnodostępne. Zachęcamy do skorzystania z dostępności szczepionek i nabycia odporności przed koronawirusem.