Kampania ulotkowa STOP SUSZY

1103
Akcja ulotkowa o przeciwdziałaniu suszy
Akcja ulotkowa o przeciwdziałaniu suszy, fot. archiwum Alarmu dla Klimatu Piaseczno

Trwa ulotkowa kampania informacyjna grupy inicjatywnej Alarm dla Klimatu Piaseczno, odbywająca się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. Wolontariusze wrzucają ulotki do skrzynek pocztowych na terenie naszej gminy w wybranych miejscach.

Kampania STOP SUSZY ma na celu pokazanie prostych sposobów, jak lokalnie, na własnym podwórku możemy walczyć z suszą oraz jak oszczędnie gospodarować wodą jednocześnie poprawiając stan naszego środowiska.

Akcję uzupełniają rozszerzone materiały edukacyjne mówiące m.in. o oszczędzaniu wody przy codziennych czynnościach domowych, byciu świadomym konsumentem w kwestii tego, ile używa się wody do wyprodukowania różnych produktów, oraz promujące kompostowanie, sadzenie drzew, wysiewanie łąk kwietnych zamiast trawników, zbieranie deszczówki i ograniczenie koszenia trawników.

Każdy, kto chciałby pomóc w kampanii informacyjnej, może odebrać ulotki z Biura Promocji i Kultury (ul. Sierakowskiego 11, pon-pt 8-16), zachęcamy także do udostępniania ulotki i materiałów informacyjnych na swoich profilach w mediach społecznościowych. Dotychczas zaangażowanym w kampanię wolontariuszom serdecznie dziękujemy za ich działania.

MATERIAŁY AKCJI STOP SUSZY – LINK

 ULOTKA STOP SUSZY  (pdf)

 STOP_SUSZY_ULOTKAA5