W okresie wielkanocnym nie zapominamy o potrzebujących mieszkańcach gminy Piaseczno

1772

Tegoroczna Wielkanoc po raz kolejny będzie inna niż zazwyczaj, a wszystko przez trwającą epidemię. Z okazji nadchodzących świąt Wielkiej Nocy burmistrzowie Piaseczna oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie przygotowali świąteczne paczki dla osób starszych, samotnych i potrzebujących.

– Wielkanoc to czas dzielenia się radością i ważne jest żebyśmy pamiętali o osobach samotnych, które spędzą ten czas bez bliskich – powiedziała Hanna Kułakowska-Michalak I zastępca burmistrza Piaseczna. – Z ogromną radością przyjęliśmy zaproszenie Fundacji Wolne Miejsce do wspólnego organizowania “Metropolitalnego Śniadania Wielkanocnego dla Samotnych z dowozem” – dodaje wiceburmistrz.

150 Śniadań Wielkanocnych trafi w Wielką Sobotę do domów najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Piaseczno. Posiłki zostaną dostarczone przez wolontariuszy do osób wskazanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie. Do tradycyjnego śniadania wielkanocnego, będą dołączone drobne upominki oraz życzenia.

Pamiętamy również o naszych kombatantach. Pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przygotowali i dostarczą paczki świąteczne dla 50 seniorów – kombatantów z gminy Piaseczno, które trafią do nich w Wielki Czwartek. W przygotowanie paczek dla kombatantów włączyli się seniorzy z Miejskiego Klubu Seniora Senior+ w Piasecznie, którzy w ramach zajęć z rękodzieła przygotowali upominki – lampiony. Paczki z żywnością przygotowane zostały w ramach projektu socjalnego.

W ostatnich dwóch przedświątecznych tygodniach, pracownicy piaseczyńskiego Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej odebrali od firmy Aryzta Polska Sp. z o.o. w Grodzisku Mazowieckim 14 400 szt. bułek oraz 3 200 szt. precli. Produkty trafiły do piaseczyńskiej Jadłodajni, Jadłodzielni oraz do lokalnych instytucji: Schroniska dla Osób Bezdomnych Monar w Bobrowcu, Domu Całodobowego Pobytu w Zalesiu Górnym, Domu Opieki seniora Matuzalem w Zalesiu Górnym, siedziby Caritas w Piasecznie, Domu Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie oraz Monar Bobrowiec.

W Wielki Piątek Jadłodajnia działająca przy MGOPS Piaseczno wyda 176 obiadów zabezpieczając swoich podopiecznych w formie gorącego posiłku na dni świąteczne.

Caritas Piaseczno pod wodzą Siostry Beaty z udziałem wolontariuszy i mieszkańców przygotował Paczki Miłosierdzia. Odzew mieszkańców na potrzeby innych był ogromny.

– Dziękujemy za wsparcie wszystkim darczyńcom oraz osobom zaangażowanym w niesienie pomocy dla potrzebujących osób z naszej gminy. Lokalna społeczność oraz instytucje potrafią wspaniale współpracować zapobiegając wykluczeniu społecznemu osób w potrzebie, samotnych i starszych – powiedział burmistrz Daniel Putkiewicz.