Wspieraj lokalnie

340

Gmina Piaseczno przystąpiła do projektu „Wspieraj Lokalnie”, który ułatwia przekazywanie 1% dla lokalnych organizacji pożytku publicznego przy rozliczaniu PIT.

W ramach projektu gmina otrzymała bezpłatny program do rozliczania podatków – “PITax.pl Łatwe podatki” promujący rozliczenia podatku na terenie danej jednostki samorządu oraz do przekazania 1% lokalnym OPP.

Główne założenia programu to zachowanie w regionie wpływów z PIT-ów podatników, wspieranie i promowanie lokalnych organizacji pożytku publicznego, zachowanie w regionie wpływów z 1%. Pamiętajmy, że udział w podatku od osób fizycznych i osób prawnych to główny dochód gminy. Ponad 39% z podatku płaconego przez mieszkańców do urzędu skarbowego wraca do gminy i w prosty sposób przekłada się na realizację potrzebnych usług i inwestycji. Każdy podatnik przyczynia się więc do rozwoju swojej gminy, płacąc w niej podatki. Więcej o tym “na co ida Twoje podatki” pod linkiem: www.piaseczno.eu

Aby skorzystać z możliwości rozliczenia się za pomocą programu “PITax.pl Łatwe podatki” należy kliknąć na ikonę „Przekaż 1% w gminie Piaseczno” znajdująca się po prawej stronie (u dołu) witryny internetowej www.piaseczno.eu. Rozliczających PIT dodatkowo zachęcamy do skorzystania z listy lokalnych OPP dostępnej w programie i przekazania 1% lokalnym organizacjom.

W związku z przystąpieniem Gminy Piaseczno do projektu „Wspieraj lokalnie”, umożliwiajacego organizacjom pożytku publicznego bardziej efektywne pozyskiwanie funduszy z 1% podatku dochodowego, informujemy lokalne OPP o możliwości przygotowania dla Państwa organizacji prezentacji/wizytówki w programie do rozliczeń PIT, który zamieszczony zostanie na naszej stronie internetowej. W czasie rozliczenia podatkowego w programie podatnicy zachęcani są do przekazywania 1% na rzecz lokalnych OPP, czyli między innymi dla Państwa organizacji.

W celu uzyskania dostępu do systemu i przygotowania prezentacji/wizytówki dla OPP należy wypełnić następującego formularza: www.iwop.pl/formularz-dla-lokalnych-opp

Projekt “Wspieraj lokalnie” przygotował Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych korzystając z oprogramowania PITax.pl Łatwe podatki.