CZTERY PORY ROKU. WIOSNA – koncert w Piasecznie

311
Plakat koncertu CZTERY PORY ROKU. WIOSNA
Koncert muzyki klasycznej CZTERY PORY ROKU. WIOSNA

3 marca 2024 roku o godz. 17.00 odbędzie się koncert muzyki klasycznej pt. CZTERY PORY ROKU. WIOSNA. Będzie to koncert na skrzypce i fortepian, gdzie będzie można usłyszeć utwory najwybitniejszych klasyków m.in. L. Beethonena, N. Paganiniego, J. Straussa czy F. Chopina. Wstęp 15 złotych. Miejsce: Dom Kultury, ul. Kościuszki 49, Piaseczno.

„CZTERY PORY ROKU” to nowy cykl koncertów muzyki klasycznej. Zainspirowani twórczością wybitnego skrzypka Antonio Vivaldiego proponujemy cztery koncerty na skrzypce i fortepian.

Podczas pierwszego z nich, zatytułowanego „Wiosna” Galina Uszakowa (fortepian) i Vladimir Galiczenko (skrzypce) zaprezentują utwory najwybitniejszych klasyków m.in. L. Beethonena, N. Paganiniego, J. Straussa czy F. Chopina, oraz popularne utwory z muzyki filmowej i popularnej.

Czas trwania koncertu – około 80 minut.

Władimir Galiczenko – skrzypek, urodzony na Ukrainie. Ukończył Konserwatorium Moskiewskie im. Czajkowskiego na kierunku: wykonawstwo muzyczne (skrzypce), z tytułem: muzyk orkiestrowy, nauczyciel, wykonawca kameralny. Edukację kontynuował na studiach podyplomowych w Akademii Muzycznej w Kijowie. Pracował jako solista i koncertmistrz w orkiestrach polskich i ukraińskich, m.in. w Domu Muzyki Organowej i Kameralnej w Dniepropietrowsku i w Orkiestrze Filharmonii Rzeszowskiej. Ma także 18 letnie doświadczenie w pracy pedagogicznej w liceum muzycznym i akademii muzycznej. Jest laureatem Międzynarodowego Konkursu im. M. Łysenko (Kijów, Ukraina) a w 2019 roku otrzymał nagrodę im. Ivana Patorżyńskiego za interpretację utworów muzyki poważnej.

Galina Uszakowa – pianistka, urodziła się w Dniepropietrowsku (obecnie Ukraina). Ukończyła Konserwatorium Lwowskie im. M. Łysenko w klasie fortepianu polskiego pani profesor Marii Tarnowieckiej. Pracowała jako solistka w Dniepropietrowskiej Filharmonii, Domu Muzyki Organowej i Kameralnej oraz w Konserwatorium miasta Dniepropietrowska – jako koncertmistrz. Pianistka jest laureatką wielu ukraińskich oraz międzynarodowych konkursów, m.in. Międzynarodowego Festiwalu w Świeradowie-Zdroju (1999 r.), w Jastrzębiu-Zdroju (2000 r.), Międzynarodowego Konkursu im. M. Starowieckiego (2006 r.), Muzycznego Forum organizowanego przy udziale Warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina.

Muzycy występują w duecie od ponad 25 lat.

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/1642203389519423/